جذب مخاطب به چه قیمتی / روبیکا پا جای پای اینستاگرام

     اگرچه روبیکا از نظر فنی یکی از با کیفیت‌ترین سکوها یا پیام‌رسان‌های داخلی محسوب می‌شود و کاربران زیادی را جذب کرده است، اما از آنجا که برای افزایش تعداد کاربران خود از روش‌های نامتعارف و غیراخلاقی استفاده می‌کند لذا حتماً باید مورد تذکر قرار گرفته و حتی تنبیه شود.

 

     رجوع به روبیکا نشان می‌دهد که گردانندگان این سکو که از نظر محتوای کاملاً مسموم و غیراخلاقی و بعضاً ضدامنیتی است، از نظر محتوا دست سکوهایی مانند اینستاگرام را اصطلاحاً از پشت بسته و به هیچ ضابطه و اصولی پایبند نیستند.

     در واقع ظاهراً از نظر آنها هدف وسیله را توجیه می‌کند و اصولاً به نظر می‌رسد قبل از این که مأموریت این سکو به عنوان یک پیام‌رسان، فراهم نمودن زمینه ارتباط آسان بین مخاطبان باشد، انتشار محتواهای مسموم و عمدتاً مبتذل است.

     چرا که کاربر به محض ورود به این سکو، ابتدا به ویترین آن که حاوی محتوای مورداشاره است وارد می‌شود و حتی در صورت ورود به سایر بخش‌ها مثل بخش پیام‌رسان آن، باز هم هنگام خروج، جبراً از همین بخش یعنی بخش بخش ویترین عبور می‌کند.

     لذا از مسئولین محترم درخواست می‌شود همزمان با اقدامات قانونی برای مقابله با محتواهای غیراخلاقی و ضدامنیتی سکوهای خارجی، این سکوی ظاهراً بومی را هم دریابند.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۱۷/۹/۱۴۰۱

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.