ثواب عبادات و کارهای خیرتان را مضاعف کنید

     طی چند روز گذشته مطالب متعدد و متنوعی پیرامون برکات عبادت در ماه رجب در فضای مجازی منتشر شد که همگی بیانگر استحکام مبانی فرهنگی و اعتقادی در جامعه و پایبندی مردم ایران عزیز به اصول و ارزش‌های اسلامی بوده و جای شکرگذاری فراوان دارد.

     به نظرم رسید که خوب است در این راستا (آثار و برکات توجه به اصول و ارزش‌های اسلامی) اشاره‌ای داشته باشم به مطلبی که از یکی از علمای بزرگوار به خاطر دارم.

     چند سال قبل توفیق حج عمره نصیبم شد، روحانی کاروان انسان فرهیخته و فعالی بودند که در جریان سخنرانی‌ها و آموزش‌ها، معمولا مطالب ارزشمندی را بیان می‌کردند.

    یکی از نکات ماندگاری که ایشان مطرح کردند این بود که؛ مؤمنین می‌توانند ثواب دعاها و سایر کارهای خیری که انجام می‌دهند را بدون آن که از مقدار سهم ثواب آن برای خودشان کاسته شود، نثار روح انبیاء و اولیاء و ائمه، شهدا و صلحا و اموات مؤمنین و مومنات نمایند.

     با این کار نه‌تنها از ثواب دعا و کار خیر افراد کم نمی‌شود، بلکه اثرات خیر دنیوی و اخروی و در واقع ثواب (پاداش) آن مضاعف می‌‌گردد، چرا که هم زمینه خوشحالی و محبت متقابل آنها (مؤمنین دیار باقی) را کسب می‌کنند و هم زمینه کمک و دستگیری آنها از خودشان در دنیا و آخرت را فراهم می‌سازند.

     قطعاً این اقدام می‌تواند در فرهنگسازی عمومی برای مشارکت در هر نوع کار خیری نیز مؤثر واقع شود.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۴/۱۰/۱۴۰۱

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

  1. مرجانی گفت:

    سلام. ممنونم از مطالب و یادآوری خوبتون.
    به این موضوع، ذوی‌الحقوق رو هم اضافه کنید که سهمی از کار خیر و دعاهای ما داشته باشند تا گره‌های زندگی‌مون باز بشه ان‌شاءالله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.