درخواست از شهرداری پردیس

بسمه تعالی

شهردار محترم شهر پردیس – منطقه ۸ شهرداری تهران:

     با سلام و احترام؛ قبل از هر کلامی به نمایندگی از طرف اهالی شهر پردیس بویژه ساکنین فاز چهار، از زحمات ارزشمند مسئولین محترم آن مجموعه و نواحی تابعه که حقیقتا با همتی سترگ در طول مدتی نه چندان طولانی، از منطقه ای غیر مسکونی یک شهر جدید و زیبا با وسعتی در حد شهر بزرگ پردیس که هر روز در حال گسترش می باشد را بنا نهاده و خدمات شهری آنرا تامین نموده و همگام با گسترش شهر، نهایت تلاش خود را برای همراه شدن با انتظارات جدید اهالی و توسعه و تقویت خدمات شهری مورد نیاز این شهر مبذول داشته اند، تقدیر و تشکر می نمایم.

     بی شک تنها کسانی که با سختی کار و میزان نیازمندیهای یک مجموعه جدید در اندازه و ابعاد شهر پردیس آشنا هستند، حجم انبوه کارهای صورت گرفته را به درستی درک می کنند، اما بدیهی است که بخش عمده جامعه به علت نا آگاهی از مشکلات و سختیهای فرآیند تامین خدمات شهری، بیشتر جنبه ظاهری کار را مورد توجه قرارداده و گاهی برای آنان تمام اقدامات صورت گرفته تحت الشعاع مسائل جزئی و حتی پیش پا افتاده ای (نسبت به سایر فعالیتها) قرار می گیرد که از نظر بصری بیشتر در دید عمومی قرار دارد، لذا موارد ذیل در جهت جلوگیری از تحت الشعاع قرار گرفتن فعالیتهای صورت گرفته و کمک به رفع این مشکل و در راستای پاسخ به انتظارات پایان ناپذیر و بعضا به حق مردم پیشنهاد می گردد.

۱- با اینکه اکثر خیابانهای پردیس آسفالت شده اند، اما به علت بی دقتی برخی پیمانکاران و نیز عدم رعایت قوانین از سوی کارفرمایان، در پاره ای از نقاط شهر، محل دپو و تخلیه مصالح مورد استفاده ساختمانها از حریم کارگاههای ساختمانی و حتی پیاده روها فراتر رفته و در بعضی موارد، آسفالت خیابانها بطور کامل در زیر مصالح ساختمانی و خاک مدفون شده است و لذا پیشنهاد می گردد، یا کارفرمایان و پیمانکاران جریمه و ملزم به حفظ حریم و موظف به پاکسازی کامل اطراف محل اجرای پروژه خود شوند و یا شهرداری محترم قبل از شروع بارندگیها، هرازگاهی با بسیج امکانات خود و جمع آوری باقیمانده مصالح، ساکنین را از گرد و خاک ناشی از تردد خودروها بر روی خاکها و نخاله های موجود در معابر نجات دهد.

۲- این مشکل در مورد برخی از بلوارهای وسط خیابانها که در نوبت رسیدگی و ایجاد فضای سبز بوده و بخصوص پیاده روهایی که نیازمند مفروش شدن هستند نیز مصداق دارد.

      اگرچه در اکثر موارد، انجام اقدامات لازم در این زمینه مستلزم پایان یافتن عملیات ساختمانی در محله های مورد نظر می باشد، اما در اینگونه موارد نیز، قطعا تسطیح موقت خاک وسط بلوارها یا پیاده روها و نیز تکمیل جداول جامانده یا تخریب شده، در ایجاد نظم و انضباط بهتر و زیبایی بیشتر محیط موثر بوده و آثار روانی مثبتی را در افکار عمومی ساکنین به همراه خواهد داشت و شرایط را برای همراهی و همکاری بیشتر آنان تسهیل می نماید.

۳- به رغم هزینه های سنگینی که شهرداری برای ساخت تاسیسات و مبلمان شهری متحمل می شود، به علت به کار بردن مصالح غیر استاندارد و نا مرغوب از سوی پیمانکاران، برخی از امکانات از جمله جداول و سنگ فرش پارک جنب دانشگاه آزاد و پارک خیابان ملاصدرا در حال تخریب زودهنگام بوده و نیاز به بازسازی و مفروش نمودن معابر منتهی به آن دارد. (لازم به یادآوریست که مسیر اطراف پارک مذکور علاوه بر دانشجویان، مورد استفاده دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی و والدین آنها نیز می باشد).

۴- در حالیکه مردم سایر مناطق تهران به رایگان از بزرگراهها و تونلهای متعدد شهر استفاده می کنند و یا عوارض بزرگراه۱۲۰کیلومتری تهران-قم تا چندی پیش فقط ۱۰۰ تومان و اخیرا به ۳۰۰ تومان رسیده است، اخذ عوارض بزرگراهی در مسیر اتوبان تهران پردیس آنهم در حد۱۵۰۰ تومان و حتی۵۰۰ تومان برای اهالی عمدتا کارمند و متعلق به قشر مستضعف این شهر، نا پذیرفتنی و سنگین می باشد. (لازم به یادآوریست که حداقل مساعدت پیش بینی شده یعنی صدور برچسب۵۰۰ تومانی برای ساکنین جدید و جامانده از مرحله قبل نیز، مدت زیادی است که متوقف شده است و ناخرسندی مردم را از این وضعیت تشدید نموده است).

۵- بدیهی است با توجه به اینکه در آستانه فصل بارندگی و سرما قرار داریم، بخشهای جدیدالتاسیس شهر، بخصوص فاز چهار از جمله بین خیابان ……….. (اطراف بخش جدید مجتمع ….) کـــــه هم اکنون خانه های آن در حال واگذاری بوده و مالکین در حال انتقال به منازل خود می باشند، نیازمند توجه بیشتری می باشد.

     به عنوان مثال: برخی از خیابانهای این محله نیاز به جدول گذاری و آسفالت داشته و آسفالت برخی از خیابانها نیز شدیدا نیاز به بازسازی دارد- خیابان هایی که جدیدا شکل گرفته اند نیاز به نامگذاری و منازل نیاز به پلاک دارند- سطل زباله در خیابانهای جدید وجود ندارد- هیچ نوع مغازه ای در محل وجود نداشته و نیازمندیهای ضروری اهالی توسط یک یا دو دکه کوچک مستقر در محله ارائه می شود و متقابلا از دکه روزنامه فروشی در این بخش شهر خبری نیست- همگام با افزایش جمعیت، ایجاد ایستگاه اتوبوس و تاکسی و بکارگیری اتوبوس و تاکسیهای خطی داخل شهری، از نیازمندیهای ضروری کل شهر و بخصوص این محله که در انتهای شهر واقع شده به شمار می رود- نانوایی های موجود دور از دسترس بوده و با افزایش تدریجی جمعیت، دیگر پاسخگوی نیاز مردم نخواهند بود- همچنین معابر این محله فاقد سیستم روشنایی می باشد و با توجه به وجود مجتمع های نیمه کاره و حضور انبوه کارگران غیر بومی، این موضوع مشکلات زیادی را برای تردد اهالی و بخصوص خانم ها و کودکان ایجاد نموده است.

     در عین حال می توان از احداث خط مترو به عنوان مهمترین نیاز شهر و بزرگترین آرزوی اهالی، بخصوص خانوادهایی که جوانان آنها هر روز مسیر پرخطر پردیس تا تهران  را طی می کنند نام برد.

     در پایان ضمن تشکر مجدد از اقداماتی که تا کنون صورت گرفته، استدعا دارد در صورت امکان دستور فرمایید نسبت به رفع نواقص و تکمیل موارد مذکور، بخصوص در حد فاصل خیابانهای …….. تسریع فرمایند.

     ضمنا در همین رابطه (امور شهری)، به پیوست سه برگ حاوی پیشنهادات تقدیمی به شهرداری اراک نیز جهت استحضار و بهره برداری ارسال می گردد.

                                                                                               ومن الله التوفیق

                                                                                              احمد رضا هدایتی

                                                                                          ۵/۷/۹۰

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. سلام، فقط می خواستم بگم مرسی به خوب موضوعاتی اشاره کرده اید.

  • admin گفت:

   با سلام متقابل:
   ضمن تشکر امیدوارم مورد توجه مسئولین ذیربط نیز قرار گیرد.
   موفق باشید

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار خانم فروغی:
   با سلام متقابل؛ضمن تشکر از اظهار نظر شما، امیدوارم مورد توجه مسئولین محترم قرار گیرد، قطعا مشارکت سایر همشهریان در انتقال این موارد و یا ارائه پیشنهادات مشابه، باعث دلگرمی و سخت کوشی بیشتر آنان خواهد شد.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.