درخواست مجدد از شهرداری پردیس

بسمه تعالی

شهردار محترم شهر پردیس:

     با سلام و احترام و تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران محترمتان در شهرداری پردیس، حال که بسیاری از ساکنین به علت مشکلات مالی یا برخورداری از شرایط محیطی شهر پردیس و سایر دلایل مشابه، امکانات و تسهیلات تهران را رها و به این شهر نقل مکان نموده اند، عاجزانه درخواست می شود، دستور فرمایید حداقل در مورد اجرای درخواستهای بند یک تا پنج نامه، تسریع فرمایند.

۱- جمع آوری باقیمانده ضایعات و نخاله های ساختمانی که چهره شهر را به شدت آشفته و نا مرتب نموده و همچنین نظافت اصولی خیابانها و معابر آسفالت شده و حاشیه آنها و نیز پاکسازی جداول و جوی های آب که معمولا به علت عدم نظارت کافی، به صورت ناقص انجام شده و خاک و زباله های جمع آوری شده در محل باقی مانده و یا به درستی جمع آوری نمی شود. (عمدتا در بلوار سفیران امید، بلوار جانبازان و خیابانهای فاز چهار)

۲- تسطیح و مرتب نمودن خیابانها و پیاده روهای اطراف مجتمع های مسکونی و همچنین داخل بلوارها و زمینهای خالی موجود در مسیرهای تردد عمومی به عنوان کم هزینه ترین و حداقل اقدام قابل اجرا برای ایجاد نظم بیشتر و ساماندهی اولیه به شکل ظاهری شهر. (عمدتا در بلوار سفیران امید، بلوار جانبازان و خیابانهای فاز چهار)

۳- تسریع در پر کردن گودالها و لکه گیری آسفالت معابر و خیابانها، به عنوان حداقل اقدام قابل اجرا برای کاهش مشکلات تردد در سطح شهر. (عمدتا در بلوار سفیران امید، بلوار جانبازان و خیابانهای فاز چهار)

۴- الزام پیمانکاران به مرتب سازی محیط اطراف پروژهها و جمع آوری مصالح موجود در معابر و انتقال آن به داخل کارگاه ساختمانی مربوطه و نیز ترمیم خرابیهایی که معمولا در سطح شهر ایجاد می کنند.

۵- جمع آوری کامل نخاله ها و ضایعات ساختمانی از داخل باغچه حاشیه خیابانها و خاکریزی، تسطیح و آماده سازی آنها برای کاشتن درخت و ایجاد فضای سبز تدریجی توسط شهرداری و یا ساکنین محلات.

۶- جلوگیری از کاشت درختان نا همگون و نامنظم و به عبارت دیگر مدیریت بر ایجاد فضای سبز هدفمند و متناسب با شرایط آب و هوایی پردیس در بلوارها و حاشیه خیابانها و سایر معابر و نیز تسریع در درختکاری، گلکاری و چمنکاری زمینهای اختصاص یافته به بوستانها و ترمیم و بازسازی بوستانهای موجود و کمک به مردم برای ایجاد فضای سبز در مجتمعها و منازل با همکاری و مشارکت عمومی (تامین درخت و نظارت با شهرداری و کاشت و نگهداری توسط ساکنین).

۷- ترمیم و در صورت امکان رنگ آمیزی جداول و جوی های آب که در بسیاری از نقاط شهر، به علت فعالیتهای ساختمانی یا استفاده پیمانکاران از مصالح نامرغوب تخریب، مستهلک یا پر شده است.

۸- تسریع در آسفالت خیابانها و نیز مفروش نمودن پیاده روهای شهر (آسفالت، موزائیک کاری یا آجر فرش پیاده روها) از جمله باند دوم بلوار جانبازان و بخصوص خیابانهای فاز ۳و۴ که در برخی از نقاط آن از جمله خیابان و پیاده روهای خیابان ……. که یا آسفالت و مفروش نشده یا بطور موقت و غیر اصولی انجام شده است.

۹- تسریع در ساماندهی حمل و نقل درون شهری و نیز راه اندازی خط مترو و ایجاد خط اتوبوسرانی به نقاط مختلف تهران (حداقل ارتباط با ۲ یا ۳ ایستگاه نزدیک مترو و بی. آر. تی در غرب و شرق تهران).

۱۰-تسریع در تحویل محلات و خیابانها از شرکت توسعه عمران پردیس و یا الزام شرکت مذکور به انجام خدمات شهری و نظافت معابری که در اختیار دارد و یا توافق برای اعمال مدیریت بهینه از سوی شهرداری در نقاطی که به علت ناتمام بودن احداثات، فعلا باید در اختیار شرکت باقی بماند.

۱۱-تسریع در ایجاد شبکه روشنایی خیابانها و معابر شهر، بخصوص بلوار سفیران امید و بلوار جانبازان که از حجم تردد بالایی برخوردارند و در فصول بارندگی گاهی دچار مه گرفتگی می شوند و نیز خیابانهای فاز ۳و۴ که به شدت برای مردم و بخصوص خانمها و کودکان به مکانی نا امن تبدیل شده است.

     لازم به یادآوریست که اغلب مردم از حجم فعالیتهای عمرانی شهرداری و کمبود بودجه های مورد نیاز، آگاهی داشته و همانگونه که مستحضرید همواره برای رفع مشکلات، با مسئولین محترم همراهی نموده اند، بنابراین برآورده نمودن حداقل انتظارات آنان، (سرعت در اجرای بندهایی مانند بند ۱ تا ۵) کمترین میزان حق شناسی از مردم فهیم و صبور ایران اسلامی از جمله مردم زحمت کش و محروم شهر پردیس محسوب می گردد.

     با عنایت به این نکته بدیـــهی است که، ساماندهی شکل ظاهری شهر، بخصوص تسطیح و نظافت معابر، مـی تواند نقش قابل توجهی در ایجاد آرامش روحی و روانی میهمانان، مراجعین و بخصوص ساکنین و جلب نظر آنان برای همکاری بیشتر داشته باشد و با توجه به اینکه اجرای این انتظارات با کمترین هزینه و حداکثر استفاده از حداقل امکانات امکان پذیر است، لذا قطعا ضمن تامین نظر مردم، جدیت مدیریت شهری در ارائه خدمات بیشتر و بهتر (درحد مقدورات) را نزد افکار عمومی مضاعف خواهد نمود.

     در پایان متذکر می شود، اگرچه اقدامات اخیر پیمانکاران شرکت عمران و توسعه و سایر مسئولین شهر پردیس در زمینه مرتب سازی اطراف مجتمعهای مسکن مهر برای افتتاح این منازل، خرسندی مردم را به همراه داشته، اما در عین حال اهمال کاریها، کیفیت بسیار پایین اقدامات صورت گرفته و مهمتر از آن اقداماتی که با هدف ظاهرسازی و شاید بتوان گفت، فریب ذهن و فکر مسئولین صورت گرفته، به هیچ وجه از نگاه مردم پنهان نمانده و در مجموع باعث شده تا زحمات سایر بخشها نیز زیر سوال قرار گیرد.

     توضیح: سایت ره توشه (rahtooshe.com) حاوی پیشنهادات گوناگون عمومی (مشترک) و اختصاصی برای دستگاههای مختلف از جمله شهرداری می باشد.

                                                                                                                        با آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی خدمتگذاران

                                                                                                                                  به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

                                                                                                                                   از طرف ساکنین خیابان ………………

                                                                                                                                        احمد رضا هدایتی- ۵/۱/۹۱

شما همچنین می توانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *