پیشنهاد به شهرداری پردیس

بسمه تعالی

جناب آقای لاله – شهردار محترم شهر پردیس:

          ضمن عرض سلام، و خسته نباشید، قبل از هر چیز لازم می دانم که به سهم خود به خاطر تشدید فعالیت های عمرانی شهرداری بخصوص در چند ماه ابتدای سال ۹۲ تقدیر و تشکر نمایم، اما طبیعی است که انتظار عمومی از یک شهر جدید، بسیار بیشتر از آن چیزی است که تابحال اتفاق افتاده است.

     در واقع برای بسیاری از مردم، در عصر تکنولوژی و فناوری اطلاعات، دیگر کم توجهی دست اندر کاران ساخت و سازهای شهری (بخصوص پیمانکاران بخش عمران) به اصول معماری نوین و ارزشهای ایرانی اسلامی و پذیرفتن آشفتگی ها و دوباره کاری ها در فرآیند شهرسازی معاصر امکان پذیر نیست، دیگر نمی توان بی توجهی به استانداردها را پذیرفت، دیگر امکان ندارد که قبول کنیم که می شود شهری را احداث کرد، قبل از آنکه زیرساخت های آن تامین و آماده شده باشد و … .

     علی ایحال، با توجه به شناخت قبلی و مراجعه حضوری اینجانب به مردم نقاط مختلف شهر پردیس در جریان فعالیت های انتخاباتی شوراها در این شهر و نظر به نتایج مسابقه برگزار شده توسط ائتلاف شهر ایده آل تحت عنوان: «از نظر شما مهمترین ویژگیهای یک شهر ایده آل کدامند؟»، مواردی به عنوان مهمترین نیازها و ضروری ترین اقدامات لازم الاجرا برای شهرستان (علی الخصوص شهر پردیس) تهیه شد که در اختیار فرمانداری محترم شهرستان قرار گرفت.

     جنابعالی نیز مستحضرید که؛ عمران و آبادانی باعث افزایش رضایتمندی عمومی و جلب همراهی مردم خواهد شد، مشروط بر آنکه در فرآیند فعالیت های عمرانی، موضوعاتی مانند؛ توزیع عادلانه منابع در سطح شهر، پیشگیری از بروز مشکلات، پیشگیری از دوباره کاری های غیر منطقی، استفاده بهینه از منابع و امکانات و در مجموع، کاهش هزینه ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

     با توجه به توضیحات فوق، ضمن بیان بخش دیگری از موضوعات قابل پیگیری، به پیوست یک نسخه از نامه ارسالی به فرمانداری، جهت استحضار و بهره برداری تقدیم می گردد.

                                                                                      ومن الله التوفیق

                                                                                      احمدرضا هدایتی

                                                                                  کارشناس ارشد مدیریت

                                                                                       ۲۵/۵/۹۲

 فهرست سایر مشکلات و نیازهای شهر پردیس

 1. اگرچه انسداد تقاطع بلوارهای جانبازان(قدس) و بصیرت(نماز) با هدف جلوگیری از بروز تصادفات احتمالی صورت گرفته، اما مسیر رفت و آمد را برای برخی از شهروندان طولانی و اسباب نارضایتی بسیاری از اهالی به خصوص ساکنین مسکن مهر را فراهم نموده است و باعث شده تا گروهی از افراد برای کوتاه کردن مسیر، (فاصله قسمت انتهایی بلوار جانبازان از سمت پایین تا ورودی مسکن مهر در بلوار) این فاصله را بر خلاف جهت طی نمایند، لذا پیشنهاد می شود با احداث یک میدان کوچک در این تقاطع و نصب روشنایی لازم در میدان مذکور و کل بلوار جانبازان، مشکل دسترسی شهروندان برای ورود به مسکن مهر و همچنین تردد در بلوار بصیرت و محلات اطراف آن برطرف گردد. (لازم به یادآوری است که تقاطع مذکور در نقشه های موجود به شکل چهار راه نمایش داده شده، اما در عمل به شکل سه راهی اجرا شده است).
 2. زیباسازی ورودی شهر از سمت بومهن در فاز ۴، یکی دیگر از انتظاران مهم و اصلی مردم پردیس به شمار می رود، البته بهتر است در فاز نخست، ناهمواری های ناشی از خاکبرداری جاده کمربندی و تخلیه نخاله های ساختمانی در این محل تسطیح یا منتقل گردد و در ادامه با همکاری شهرداری بومهن، در مورد ساماندهی تابلوها و راه پله های احداث شده در مقابل مغازه های منطقه و سپس جول بندی و بازسازی پیاده روها، آسفالت خیابان و ایجاد فضای سبز اقدام گردد. لازم به یادآوریست که بنا بر اظهارات مردمی، در حال حاضر آشفتگی سیمای شهر پردیس به خصوص در ورودی فاز چهار (مقابل نانوایی سنگکی و پمپ گاز، یعنی حد فاصل پمپ گاز تا پل روگذر کمربندی) در حدی است که بسیاری از اهالی از دعوت بستگان و دوستان خود به منزلشان در پردیس خجالت می کشند.
 3. آسفالت پیاده روهای خیابان بهشت یک(منتهی به دانشگاه آزاد واحد پردیس و دبستان خاتم الانبیاء ص) و بازسازی و ترمیم جداول، مبلمان شهری، فضای سبز و پوشش کف پارک مقابل مدرسه و دانشگاه آزاد، از دیگر درخواست های مردم فاز ۴ می باشد. (بدیهی است، با توجه به مراجعه و تردد صدها دانشجوی بومی و غیر بومی به این محله، ادامه وضعیت مذکور می تواند آثار نامطلوبی را در مورد نحوه خدمات و مدیریت شهری پردیس به همراه داشته باشد).
 4. ایجاد جاذبه های گردشگری مانند؛ احداث انواع موزه از جمله: موزه مشاهیر، موزه صنعت در موضوعات مختلف، موزه انواع لوازم خانگی قدیمی، موزه سیر تحول انواع تجهیزات و اقلام و ملزومات اداری و خانگی با همکاری کلکسیونرهای مردمی، موزه جنگ و امثال آن می تواند به عنوان یک منبع درآمد خوب، نقش قابل توجهی در جذب گردشگر و سرمایه گذار به پردیس داشته باشد.
 5. اگرچه تکمیل معابر مسکن مهر به عهده شرکت عمران و پیمانکاران مربوطه است، اما شایسته است، شهرداری محترم در جهت ارج نهادن به حضور مردم و به رسم همراهی و همکاری با شهروندان، حداقل در مورد ساماندهی و ایجاد فضای سبز معابر ورودی مسکن مهر واقع در بلوار جانبازان که چهره محله را بشدت آشفته ساخته، اقدام نماید.
 6. لازم به یادآوری است که به علت جانمایی نامناسب میدان در دست ساخت شهرداری بومهن در ابتدای این شهر(مجاور ورودی فاز ۴ پردیس) و عدم رعایت فاصله مناسب تا خروجی های سمت راست جاده (خروجی منتهی به فاز ۴ پردیس و بزرگراه پردیس)، احتمالا رانندگان برای تغییر مسیر به سمت راست و خروج از جاده با مشکل مواجه خواهند شد و بروز تصادفات در محل احداث میدان وجود دارد، لذا شایسته است، هم اکنون و قبل از بروز حادثه، با تذکر به مسئولین ذیربط، تدبیر لازم اندیشیده و در صورت لزوم محل دوربرگردان به نقطه دیگری در فاصله مناسبتری از محل فعلی منتقل شود.

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. سیمین شرفی گفت:

  ببخشیذ آقا نوشتین سایر پیشنهادات مثل اینکه قسمت اول پیشنهادات جا افتاده، البته اینهایی که گفتین خیل عالیه، مخصوصا پیشنهاد مربوط به ورودی فاز ۴ که مثل شهرهای زلزله زده یا روستاهای عصرحجره، واقعا شهردار با این سلیقش خیلی تحفه بوده که دوباره حفظش کردن
  از شما ممنون

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار خانم شرفی
   با سلام و تشکر از پیام شما، سایر مطالب در نامه های جداگانه تهیه و ارسال شده که شما می توانید برای دیدن بخشهایی از آنها به قسمت «ویژه پردیس» در صفحه اصلی مراجعه فرمایید، البته پیگیری این پیشنهادات از مسئولین محترم نیز در سرعت بخشیدن به اجرای آنها بی تاثیر نخواهد بود.
   یاعلی- موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *