پیشنهاد برای راهنمایی و رانندگی :

۱-  طبق قانون در حال حاضر  چنانچه تصادفات منجر به جرح نشوند، رانندگان موظفند بلافاصله، خودری خود را به کنار خیابان منتقل نمایند، اما نگرانی از احتمال تشخیص نادرست مقصر توسط پلیس، مانع از اجرای قانون از سوی برخی رانندگان می شود، لذا پیشنهاد می شود، راهنمایی و رانندگی مقرراتی را تهیه نماید، تا در این مواقع رانندگان بتوانند پس از بروز سانحه و قبل از هرگونه تغییر در موقعیت خودرو، آخرین وضعیت تصادف و حتی جهت چرخها را  با تهیه عکس (با دوربین موبایل) یا ترسیم خط روی زمین و در اطراف خودرو (با استفاده از یک قطعه گچ یا سایر امکانات قابل دسترس) ثبت و سپس اتومبیلهای خود را به کنار خیابان منتقل نمایند.  

                                                                                                                                                             

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. امیر شایان حسینی منزه گفت:

  با تشکر از معموران دلسوز راهنمائی وارنندگی در مورد پلاکهای جدید خودرو از عدد صفر استفاده کردن غلط است وشما میتوانید پلاکهای جدید را به جای مثلا ۲۶۵ع ۵۳به شماره ۶۵ع ۵۳۲ادامه پلاکها را صادر کنید وهمینطور در مراحا بعدی ۵ع۵۳۲۶ وظر فیتعای پلاکهای کنونی را تا سه برار افزایش داده و عدد صفر را درپلاکها حذف کنید

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای شایان سلام:
   پیشنهاد شما برای رؤیت مسئولین محترم، روی سایت قرار گرفت.
   موفق باشید – یاعلی

 2. امین رمضانی گفت:

  خاهشا مدت زمان دوسال بین پ۲ و پ۱ را کاهش دهید

 3. امین رمضانی گفت:

  کاهش فاصله زمانی دوسال بین گواهینامه پ۲ و پ۱ به ۶ماه

 4. باسلام طرح درباره جرایم رانندگی ونحوه پرداخت که حضور ی طرح را اعلام میکنم وبا گرفتن امتیاز وقرارداد وبا استقبال مردم روبه رو خواهید شد

 5. رضا ابراهیمی گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام زحمتکشان خدوم پلیس راهور وتبریک اعیاد گذشته
  بنده یک پیشنهاد داشتم در خصوص اعمال جرایم یا تخلفات راهنمایی و رانندگی اینکه
  دستگاه های پوزی که دست مامورین گشت خیابان و جاده های کشور هست را متصل به کارت خوان کنید که مبلغ جریمه نقدا واریز وبه حساب واریز شود این عمل چند مزیت دارد که به شرح ذیل تقدیم می گردد.
  ۱- تقریباً حدود ۶۰ درصد جرایم به طور نقدی واریز ونیاز به خواهش نسبت به پرداخت نیست.
  ۲ – دیگر جرائم دوبله نخواهد شد.
  ۳- به فرض مثال اگر خودرویی که به نام بنده هستش و به فرد دیگری امانت داده شد ومرتکب خلاف شد و شماره تلفنی هم به منظور ثبت تخلف ثبت نشده باشد اصلاً مشخص نمی شود تا زمان گرفتن خلافی
  ۴ – به نظر من خود راننده هم خیلی راغب تر هستش که همان لحظه واریز گردد تا از هدر رفتن زمان به بانک یا استفاده از دستگاه های خود پرداز جلوگیری به عمل آید.
  ۵- احساس میکنم اگر این پیشنهاد اجرایی گردد و تبلیغات نیز برای اجرای آن انجام شود تخلف هم به صراحت کمتر می‌شود

 6. زهرا کرمی گفت:

  با سلام و تحیت خدمت تمامی کارکنان خدوم و درستکار راهنمایی و رانندگی . ضمن عرض خسته نباشید پیشنهادی دارم که امیدوارم تمهیدی برای آن اتخاذ گردد. با عنایت به ممنوعیت توقف اتوبوسهای مسافربری و پیاده نمودن مسافرین در بزرگراهها و اتوبان ، این معضل همچنان به قوت خود باقی است و برخی رانندگان خاطی مصرّانه به این تخلف می پردازند. بنابراین ۳ پیشنهاد ارائه می کنم: یا ۱ – جرایم نقدی برای چنین رانندگانی از مبالغ بالایی برخوردار گردد. یا ۲ – قبل از مکانهای ایست اتوبوسها که اغلب زیر پلهای هوایی نزدیک به اماکن مسکونی است حتی المقدور مأموران راهنمایی و رانندگی قرار بگیرند. یا ۳ – حداقل برای کم کردن میزان تصادفات ناشی از این تخلف فاحش ، در برخی نقاط بزرگراهها و اتوبان بخصوص در نزدیک اماکن مسکونی با درج کم کردن سرعت در این مکانها از بروز تصادفات سخت ممانعت به عمل آید.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار خانم کرمی سلام:
   ضمن تشکر، پیشنهاد شما جهت رویت مسئولین محترم روی سایت قرار گرفت.
   موفق باشید
   یاحسین

 7. ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشیدبه شما کارکنان زحمتکش راهنما ورانندگی برای جلوگیری آلودگی هوا جلوی کامیونهاوماشینهای دودزاوفرسوده گرفته شودمخصوصا کامیونها دودزا جلوی تردد آنها گرفته شود

 8. بهروز صادقی گفت:

  باعرض سلام و تشکر از خدمات خالصانه ماموران زحمتکش راهور در سراسر کشور به ویژه در راه ها و بزرگراه ها، با اطلاع می رسانم: در حالی که سرعت عبور خودرو ها در برخی بزرگراه های تهران ۹۰کیلومتر بر ساعت و سرعت مجاز عبور خودرو هادر برخی راه ها ازجمله جاده فیروزکوه و در برخی جاده های دیگر تا ۱۱۰ کیلومتر برساعت تعیین شده، معلوم نیست بر مبنای چه استدلالی سرعت مجاز حرکت در قطعه اول آزاد راه تهران شمال و بالعکس حداکثر ۸۰کیلومتر برساعت و در تونل ها ۷۰کیلومتر برساعت تعیین شده که بسیار تعجب برانگیز است. وقتی جاده دارای چندین لاین عبور است و مسیر به گونه ای است که هیچ مشکلی در آن دیده نمی شود ، آیا وقت آن نرسیده است که دراین زمینه و افزایش حداکثر سرعت عبور در جاده و تونل ها تجدید نظر شود؟! بسیار سپاسگزار خواهیم بود که ای مساله مورد توجه و بازنگری قرار گیرد.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   با سلام و تشکر:
   پیشنهاد شما جهت رویت مسئولین محترم روی سابت قرار گرفت.
   البته شما باید پیشنهاداتان در این زمینه را به تلفن ۱۹۷ ناجا اعلام نمایید.
   موفق باشید
   یاعلی

 9. بهروز صادقی گفت:

  سال های مدید است که درپی افتتاح قطعه ۴ آزاد راه تهران – شمال به ویژه در مسیر بازگشت از شمال به سوی تهران، در خروجی شهر مرزن آباد تا منطقه مجلار ترافیک بسیار سنگین و طاقت فرسایی به وجود می آید که دلایل بسیار واضحی دارد.
  ۱- در بلوار شهر مرزن آباد خودرو های خروجی با سوءاستفاده از نبود ماموران راهنمایی و رانندگی درسطح شهر ناگهان از دو سه لاین به بیش از ۶ لاین تبدیل می شوند و همین ترافیک به بیرون از شهر انتقال می یابد.
  ۲- پس از خروج از شهر، چندماه است که توسط شرکت های پیمانکاری طرح های توسعه و تعریض جاده در دست ساخت است و چندین کیلومتر از مسیر در باند شمال به جنوب زیرسازی و آسفالت شده و بازهم بر اثر نبود ماموران پلیس (و نبود هیچگونه علایم یا موانع بازدارنده از حرکت) خودروها به مسیر حرکت خود ادامه می دهند و ناگهان با مانع مواجه می شوند.
  این وضع در حالی است که شمار لاین های حرکت خودرو ها با احتساب یک لاین قانونی در بستر جاده اصلی حتی به ۹ لاین هم می رسد و دراین شرایط است که همه ی خودرو ها تلاش می کنند خود را به هر کلک به مسیر اصلی جاده برسانند!! بگذریم که اختلاف سطح جاده نوساز و جاده قدیم خود مشکلی بسیار خطرناک و مهم است.
  دراین هنگام بلبشویی در مسیر جاده به وجود می آید و خودروها و سرنشینان آن ها (چه آن ها که نظم را رعایت کرده اند و درمسیر جاده قدیم مودبانه و بانظم و نزاکت در حرکت بوده اند و چه آنان که از مسیر جاده نوساز خود را به محل توقف خود روها رسانده اند، با دقایق طولانی و شاید ساعت ها توقف مواجه می شوند و به باور بنده و بسیار از کسانی که دراین وانفسا با آنان همکلام بوده ام این مشکل فقط و فقط بر اثر نبود ماموران پلیس راه و دوم براثر بی تدبیری آنان ایجاد می شود.
  راه حل پیشنهادی:
  برای رفع این مشکل کافی است از بلوار خروجی شهر مرزن آباد(بعداز سه راه کلاردشت) با ایجاد موانعی مانند کلاهک های نارنجی که در محل دو طرفه شدن بخشی از قطعه ۴ آزاد راه تهران شمال در پی ریزش بخشی از دیواره ی این جاده مورد استفاده قرار گرفته و هنوز هم موجود است سه لاین را به تدریج به دو لاین وسپس به یک لاین کاهش داد تا خودرو ها بدون هیچ مشکل و مواجه شدن با ترافیک قیفی به راه خود ادامه دهند و دعاگوی ماموران سختکوش پلیس راه و فرماندهان آن باشند. مشکل دیگر این است که در این مسیر اصولا ماموران پلیس راه حضور چشمگیری ندارند این درحالی است که بیشتر خودرو های پلاک ۷۲ و ۸۲ که مربوط به منطقه می باشند،(به ویژه وانت های آبی) جاده را ملک طلق خود می دانند و بی توجه به هیچ قانونی باسرعت های سرسام آور و عبور از شانه خاکی یا سبقت های نابجا و گاه مرگ آفرین به حرکت خود ادامه می دهند و در طول مسیربه ندرت ماموران پلیس (که معمولا در کنار جاده متوقف هستند و همه هم می دانند که محل اتراق آنان )دیده می شوند. به امید رسیدگی بیشتر و توجه بدون تعصب به این انتقاد.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   با سلام و تشکر:
   پیشنهاد شما جهت رویت مسئولین محترم روی سابت قرار گرفت.
   البته شما باید پیشنهاداتان در این زمینه را به تلفن ۱۹۷ ناجا اعلام نمایید.
   موفق باشید
   یاعلی

 10. بهروز صادقی گفت:

  با سپاس و قدردانی از تلاش های ارزنده ماموران راهنمایی ورانندگی که در گرما و سرما به خدمتگزاری مردم اشتغال دارند، بیش از دوسال است که در پی اتصال بزرگراه شهید صیاد شیرازی به میدان ارتش، سرعت عبور درمسیر شمال به جنوب و بالعکس در محدوده ی بلوار ارتش تا بزرگراه صدر ۵۰کیلومتر برساعت تعیین شده است که این میزان سرعت بسیار آزار دهنده است. به نظر می رسد وقت آن رسیده است که این سرعت حداقل به ۶۰کیلومتر برساعت افزایش یابد.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   با سلام و تشکر:
   پیشنهاد شما جهت رویت مسئولین محترم روی سابت قرار گرفت.
   البته شما باید پیشنهاداتان در این زمینه را به تلفن ۱۹۷ ناجا اعلام نمایید.
   موفق باشید
   یاعلی

 11. اوستا گفت:

  سلام خسته نباشید بزرگواران اداره راهنمایی خواهشمندیم یک برخورد جدی با خودروهای که اگزوزهای ماشین را دستکاری میکنند و اینجا صدای وحشتناک میکنند لطفا جلوگیری کنید بخدا دیونه شدیم از دست این ماشینو موتورها

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب اوستا یلام:
   پیشنهاد شما برای رویت مسئولین محترم، روی سایت قرار گرفت.
   البته شما باید با ۱۹۷ تماس بگیردید
   موفق باشید

 12. مینا حس زاده گفت:

  با سلام و ضمن خسته نباشید از زحمات شما ، چقدر خوب میشد برچسب هائی دال بر راننده میانسال یا سالمند پشت اتومبیل نصب میشد تا بلکه افرادی که با سرعت های بالا یا مارپیچ حرکت می کنند بدانند که این افراد هم حق رانندگی و لذت بردن و مستقل بودن را دارا می باشند تا کم کم این در کشورمان جا بیافتد با سپاس فراوان

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار حانم مینا حسن زاده سلام؛
   یشنهاد شما برای رویت مسئولین محترم، روی سایت قرار گرفت.
   البته شما باید با ۱۹۷ تماس بگیردید
   موفق باشید

 13. فتاحی گفت:

  واسه خاطر کرونا جریمه میکنید چرا دوباره میزارید ماشین رد بشه و کرونارو ببره شهر یا فقط پول هدف شماست بترسین از خدا که نزاره گره من دو ملیون و چهارصد هزار جریمه شدم ماشینمو گرفتن نزاشتن هم واسه جریمه شکایت کنم و مجبورا گوشواره دخترمو فروختم و ریختم جریمه رو تو این گرونی بازار با هزار مصیبت از صبح تا شب برای ماهی ۴ ملیون کار میکنم ۱ ملیون هم اجاره میدهم انصافه اونقدر جریمه بدم پولی که از گلوی بچه‌ام میزنم و به شما میدم رضایت ندارم عوض کمک به جیب مردم میرین خدا جوابشونو بده پول من قسمت دوا و درمان خانواده اشان

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   حناب فتاحی سلام؛
   یشنهاد شما برای رویت مسئولین محترم، روی سایت قرار گرفت.
   البته شما باید با ۱۹۷ تماس بگیردید، کسی هم مانع شما نمی شود و اگر موضوع قابل پیگیری باشد، حتماً هم پیگیری می کنند.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.