نگاهی اجمالی به رخدادی شبیه معجزه در قرن حاضر (مربوط به شهر ساروق در اراک)

     آیا می‌دانید؛ با عنایت الهی در رخدادی معجزه‌گونه و در همین قرن معاصر، آیات نورانی قرآن مجید به یکباره و به‌طور کامل در قلب یک انسان پاک و صاحبدل روستایی که مطلقاً ازسواد خواندن و نوشتن محروم بوده، جای گرفته و وی به یک حافظ ‌کاملاً حرفه‌ای و متبحر تبدیل شده است.

     آیا این شخصیت صاحبدل روستایی را می‌شناسید؟ وی کسی نیست جز کربلایی کاظم ساروقی که در روستایی به نام ساروق (از توابع شهرستان اراک) متولد شده است.

     آیا می‌دانید این رخداد معجزه‌گونه در رمضان ۱۳۲۷ هجری شمسی، یعنی حدود ۶۹ سال پیش در حالی که وی در سن ۲۷ سالگی قرار داشت، صورت گرفته است.

     آیا می‌دانید؛ در جریان دیدارهای کربلایی کاظم ساروقی با کارشناسان، اساتید و علمای معاصر از جمله؛ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و همچنین حضرات آیات؛ سید‌حسین طباطبایی بروجردی، سیداحمد خوانساری، سیدصدرالدین صدر، سیدعبدالحسین دستغیب، سیدمحمدهادی میلانی، ناصر مکارم شیرازی، علامه سیدمحمدحسین طباطبایی، جعفر سبحانی، محی‌الدین حائری شیرازی، ابوالقاسم خزعلی، سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی، عبدالله شیرازی، سید احمد زنجانی و احمد محسنی گرکانی، این بزرگواران پس از بررسی‌های لازم و انجام آزمون‌های مختلف، طی اظهارات رسمی و یا با تدوین کتاب و تنظیم دست‌نوشته‌هایی، وقوع این رخداد شگفت انگیز یعنی قرار گرفتن یکباره آیات نورانی قرآن در قلب ایشان را مورد تأیید قرار داده و بعضاً عنایت خاص از سوی امام زمان(عج) اعلام کرده‌اند؟

     آیا می‌دانید تا کنون توسط محققین و علمای بزرگوار دوران معاصر، بیش از ۳۰ عنوان کتاب در بیان شخصیت وارسته مرحوم کربلایی کاظم ساروقی و شرح این ماجرا و معرفی مکان مقدس امامزاده ۷۲ تن شهر ساروق به رشته تحریر درآمده است؟

     آیا می‌دانید راز کسب این توفیق بزرگ الهی، در رزق حلال و تقید ویژه کربلایی کاظم به رعایت دقیق مسائل شرعی از جمله؛ اجتناب از خوردن مال حرام و پرداخت زکات نهفته است؟

احمدرضا هدایتی

خرداد ماه سال ۱۳۹۶

 

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. سعید گفت:

  سلام دوست عزیز معجزه دولت هاییست که در برخی کشورها درست شده و از شهروندانشان محافظت می کنند و در سایه این محافظت است که شهروند رشد می کند و استعدادهای هنری یا هر رشته دیگر پرورش می یابد .پس از نزدیک به چهاردهه که از عمر انقلاب عزیزمان می رود بهتر نبود معجزه دیگر را مطرح می کردید ؟هر چند پاسخ شما را می توانم حدس بزنم مثلا شما مطلب را نخواندید .یا مراجعه کنید به فلان مطلب و از این قبیل .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن، ببخشید آقا سعید عزیز سلام:
   حدس شما کاملاً درست است، لطفاً پاسخ موردنظر را در سایر مطالب سایت جستجو بفرمایید.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.