شهادت مظلومانه و در عین‌حال وحدت آفرین

     چه زیبا و منطبق است ماجرای ترور سردار دل‌ها با این جمله حضرت امام (ره) که در ۱۴ اردیبهشت ۵۸ فرمودند؛ «بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از مرگ نمی ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. دلیل عجز شماست که در سیاهی شب، متفکران ما را می کشید. برای اینکه منطق ندارید.»

     خطای راهبردی آمریکا در ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر همراهان این بزرگواران، بار دیگر ثابت کرد، همان‌گونه که امام صادق (ع) فرمودند؛ «خدا را شکر که خداوند دشمنان ما از احمق‌ها آفرید»، تمام دشمنان اسلام در زمره سفها و احمق‌ها قرار دارند.

     این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که بعد از ناآرامی‌های اخیر در کشورهای عراق و لبنان و آشوب‌های آبان‌ماه سالجاری در ایران، شاید هیچ واقعه‌ای به اندازه شهادت این سردار عزیز نمی‌توانست، وحدت ناگسستنی مردم این کشورها را احیا و تکمیل نماید.

     پس از این ماجرا بود که تمامی اقوام ایرانی از عرب و عجم تا کُرد و لر و فارس و تمامی اقشار جامعه از مدیر و مسئول تا کارگر و کارمند و حتی بازیگر و هنرپیشه، اقدام شرورانه دشمن را تقبیح و بر وحدت و انتقام سخت از دشمنان تأکید کردند و این واکنشی بود که در عراق و سایر کشورهای اسلامی نیز مشهود بود.

     البته قطعاً اثر خون این شهید عزیز و سایر شهدای مظلوم جبهه مقاومت، محدود به وحدت بیش‌ازپیش مسلمین مردم ایران و کشورهای جبهه مقاومت نخواهد بود و به یاری خدا شرایط را برای وحدت مسلمانان تمام جهان اسلام و نیز سایر ملل مستضعف جهان علیه استکبار فراهم خواهد ساخت.

     بی‌شک این وحدت و فریاد یکپارچه مردم عراق و ایران و بلکه جهان برای انتقام سخت، از این پس با قدرت و شدت بیشتری خواب آرام را از استکبار و به‌ویژه سردمداران حکومت آمریکا خواهد گرفت و زمینه فروپاشی این دولت شرور و سایر همپالگی‌هایش را با سرعت بیشتر فراهم خواهد نمود.

     شنیده‌ها نیز حاکی از آن است که اینک سردمداران آمریکا در واکنش به فریاد فراگیر مردم ایران و عراق و سایر مسلمین و مردم آزاده جهان، در اوج ذلت و خفت از مسئولین ایران اسلامی درخواست کرده‌اند که اقدام مقابله‌به‌مثل جمهوری اسلامی ایران نیز محدود به اقدام مشابه و همسطح اقدام شرورانه آنها باشد.

     این اظهار عجز و درماندگی دشمنی که کاملاً خودسرانه و بدون هرگونه مجوزی در کشورهای منطقه اردو زده و در امور داخلی آنها دخالت می‌کند، نشان می‌دهد، که نظام سلطه به‌خوبی دریافته است که مرتکب چه خطای بزرگ و جنایت وحشتناکی شده‌ است و دیگر نمی‌تواند به حضور نکبت‌بار و ایمن خود در منطقه ادامه دهد.

     این در حالی است که اولاً؛ هدف اقدام متقابل جمهوری اسلامی اجرای عدالت و رفع ظلم و شر از جهان در جهت کسب رضایت الهی است و ثانیاً؛ هیچ اقدام مشابهی نمی‌تواند خون این شهید بزرگوار و دیگر شهدای راه خدا را جبران نماید.

     در واقع دشمنان می‌داند که اگرچه جسم سلیمانی و سلیمانی‌ها را از ما گرفتند، اما افکار و اندیشه سلیمانی و همرزمانش برای همیشه در جهان اسلام و افکار عمومی مستضعفین دنیا ماندگار شد و فرزندان و دست‌پروردگان مکتب عشق و شهادت در جبهه مقاومت، راه آنها را تا آخرین قطره خون و تا رفع کامل ظلم از جهان ادامه خواهند داد و همین مسئله سبب استیصال و درماندگی آنها شده است.

     کلام آخر این‌که؛ رزمندگان جبهه مقاومت این را حق خود می‌دانند که در هر نقطه جهان  و در هر زمان و به هر میزان که بخواهند، انتقام خون شهدای آتش‌افروزی‌های مستمر دشمنان را از جنایتکاران بگیرند و دشمنان نیز باید بدانند که پایانی بر عملیات مقابله به‌مثل جبهه مقاومت متصور نیست، مگر این‌که منطقه از لوث وجودشان پاک شود و یا متجاوزین یا پای خود به کشوهایشان بازگردند.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۱۴/۱۰/۹۸

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.