درباره نویسنده

احمدرضا هدایتی

احمدرضا هدایتی

نام: احمدرضا هدایتی

تاریخ تولد: خرداد ماه ۱۳۴۱

تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت

محل سکونت فعلی: تهران

فعالیت‌های شغلی: امور راهبردی، امور آموزشی، امور طرح و برنامه‌ای، امور فرهنگی، امور اجرایی و …

سوابق مطبوعاتی: همکاری افتخاری با تعدادی از سایت‌های خبری و اطلاع رسانی و همچنین مطبوعات کشوری و استانی

آثار قلمی: تدوین کتاب و صدها مقاله در موضوعات مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و علمی

« این سایت با هدف ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین و برای طرح مسائل جاری جامعه ایجاد شده است، لذا آگاهی از طرحها، پیشنهادات و انتقادات کاربران عزیز می تواند بر غنای مطالب آن بیفزاید»

٪ پاسخ

 1. احمدرضا هدایتی گفت:

  سلام
  یک عکس هم از خودتون بگذارید ببینم فقط اسممون یکی هست یا چهره هم یکی است. البته مرامتون را هم قبول دارم

 2. علی گفت:

  سلام خدا خیرتون بده مطمئنم که به زودی این وبسایت به یکی از سایت های قدرتمند تبدیل می شه امیدوارم در این راه خط ولایت مستقیماً دنبال بشه و جریان های انحرافی و افکار آنها در اینجا نفوذ پیدا نکنه.

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام‏‏ از اظهار لطف شما سپاسگذارم. لطفا در صورت امکان ضمن معرفی بیشتر‎/ سایت را نیز از پیشنهادات خود بهره مند بفرمایید

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام
   مطمئنا حمایت کاربران عزیز موجب دلگرمی بیشتر اینجانب برای انجام وظیفه خواهد بود- در هر حال از لطف شما سپاسگذارم
   موفق باشید

 3. ناشناس گفت:

  سلام خداقوت از تلاش شما برای راه اندازی این سایت متشکرم لطفا در به روز رسانی سایت بیشتر تلاش کنید
  موفق باشید

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام
   از عنایت شما سپاسگذارم- حتما می دانید اداره سایت کار چندان ساده ای نیست اما تلاش خواهم کرد که به توصیه شما عمل کنم
   موفق باشید

 4. عزيز گفت:

  سایت شما بهانه دیدن مطلب جالبی شد . برای شما هم لینک آنرا می گذارم:

  http://www.jahannews.com/vdchkiniw23nvxd.tft2.html

 5. عزيز گفت:

  سابقه کاری از خود نیز در سایت بگذارید تا شما را بیشتر بشناسیم و اینکه اکنون کجا فعالیت دارید.

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام
   بنده بازنشسته بخش دولتی هستم و گاهی با نشریات هم همکاری دارم و در آینده اطلاعات کاملتری را تقدیم خواهم کرد
   موفق باشید

 6. سلام
  انشاء الله در سنگر جدید و در جبهه جنگ نرم موفق و پیروز و سربلند باشید.

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام و تشکر:
   لطفا ضمن معرفی سایت‏ ره توشه در مجله در صورت امکان از مطالب آن استفاده یا حداقل به سایت خودتان لینک بدهید
   باتشکر فراوان هدایتی

 7. سوال گفت:

  آیا شما بازنشسته نیروهای مسلح هستید یا دولتی؟

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   دوست عزیز سلام:
   مهم نیست که هر یک از ما چه شغلی داریم، مهم این است که صادقانه و خالصانه و درست به وظایفمان عمل کنیم، فرض کنید اینجانب بازنشسته آموزش و پرورش هستم، آیابا توجه به اینکه تلاش کرده ام مثبت و منفی را در کنار هم ببینم، اطلاع از این موضوع در رد یا قبول مطالب سایت تاثیری دارد؟ اگر منظورتان وضعیت اقتصادی است، بنده در طیف متمولین نبوده و در وضعیت متوسط نزدیک به ضعیف قرار دارم و سعی می کنم در هر حال راضی به رضای الهی باشم و البته مانند هر انسان دیگری، از خداوند درخواست وسعت رزق و روزی و عاقبت به خیری برای خودم، هموطنان و تمام مسلمانان و محرومین ستم دیده دنیا را دارم.
   موفق باشید

 8. سوال گفت:

  آیا شما از مبلغ دریافتی خود راضی هستید ؟

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   سول کننده عزیز سلام:
   همانطور که در پاسخ دوست قبلی عرض کردم کمتر کسی ممکن است از وضع فعلی خودش راضی باشد، اما در هرحال باید به خدا توکل کنیم و امیدوارانه برای رشد و پیشرفت در زندگی شخصی و ترقی آبادانی کشورمان بکوشیم. باور کنیم که اگر به هم کمک کنیم خدا هم به ما کمک خواهد کرد.در هر حال خدا وند شاهد است که هدف بنده کمک به سرعت بخشیدن به توسعه همه جانبه کشور و بهبود شرایط است
   موفق باشید

 9. سوال گفت:

  اگر راضی هستید که این سایتو میخواهید برای چی؟ اگر هم نه که برید یه راهی برای نون درآوردن پیدا کنید از این راه پولی دسستونو نمیگیره

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   سوال کننده عزیز:
   طبیعتا انسانها کمال جو هستند و هیچگاه به وضع موجود خود راضی نیستند، به نظر بنده هم حق و شان مردم بزرگ ایران بسیار بالاتر از وضعیت موجود است، اما صرفنظر از رفتار و عملکرد نا مطلوب برخی از مسئولین، اگر قرار باشد عادلانه به مسائل نگاه کنیم اولا در اکثر موارد باید نقش و سهم خودمان در کاستیها و بروز این شرایط را (هرچند ناچیز) مورد توجه قرار دهیم و ثانیا وضعیت خودمان نسبت به قبل از انقلاب اسلامی و کشورهای همطراز در منطقه و جهان را بررسی نماییم، آنوقت در خواهیم یافت چه نعماتی را در اختیار داریم، که قدر آنها را به اندازه کافی نمی دانیم.
   ضمنا همانطور که می دانید همه چیز پول نیست، لذا باید باور کنیم که هدفهای بزرگتری هم وجود دارد. باید در کنار منافع شخصی منافع کل جامعه را هم در نظر داشت.
   موفق باشید

 10. پرسشگر گفت:

  نوشته بودید که رشته شما کارشناسی ارشدمدیریته لطفا بفرمایید چه گرایشی؟

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   پرسشگر گرامی سلام:
   ضمن تشکر از توجه شما به مطالب سایت،همانطور که شماهم از ذکر نام خودداری کرده اید، بنده هم بنا بر دلایلی فکر می کنم بیان برخی از اطلاعات شخصی ضرورت چندانی ندارد، زیرا به این شکل مخاطبان با گرایشهای مختلف به سایت رجوع کرده و هرکس می تواند با برداشت خودش از مطالب استفاده نماید.
   موفق باشید

 11. حسینی گفت:

  چرا پاسخ خلق الله را با این تندی نوشته ای آقای عزیز! خب بگو چه گرایش میخوندی؟

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   جناب آقای حسینی سلام:
   بنده به هیچ وجه قصد جسارت نداشته ام، اگر بد برداشت شده عذر خواهی می کنم.
   موفق باشید

 12. با سلام وآرزوی موفقیت.

 13. سیدعلی گفت:

  شما اهل اراک هستین؟

 14. جناب آقای هدایتی، با سلام
  مطالب جالبی را در سایت قرار داده اید. پیشنهاد می کنم که چکیده پیشنهاداتتان را در قالب یک کتابچه الکترونیکی (E-Book) در فضای مجازی برای استفاده مسئولین منتشر کنید.
  موفق باشید
  ظفری

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای ظفری سلام:
   از حسن نظر و پیشنهاد شما متشکرم، انشاءالله اقدام خواهم کرد.
   باتشکر مجدد- یا علی

 15. حسین پور گفت:

  جناب هدایتی از دیدن سایت و مجموعه مطالب وهمچنین از پشتکار شما خوشحالم انشاا… موفق باشید

 16. بی نام گفت:

  خیلی ضعیفه برادر جمعش کنید لطفا!

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   ناشناس محترم سلام:
   نظر شما محترم است، اما در هر حال پیشنهاد می کنم نظرات دیگران در مورد مطالب مختلف سایت را مطالعه بفرمایید، از مجموع نظران این اولین بار است که نظر کاملاً منفی داده شده است. لطفاً در صورت امکان، موضوع موردنظر و علت را نیز بیان بفرمایید.
   موفق باشید- یاعلی

   • ناشناس گفت:

    ضعیف از حیث کارآمدی است و بنظر بنده شما فقط وقت خودتان را تلف می کنید چرا که تلاش شما تلاشی بیهوده است و دردی را دوا نمیکند. بهتر است بیشتر کار عملی کنید تا کار نظری!
    یا علی مدد.

    • احمدرضا هدایتی گفت:

     ناشناس گرامی سلام:
     نظر شما محترم، اما بنده همین مقدار از دستم بر می‌آید و فکر می کنم انشاالله همین مقدار هم اثر خودش را دارد و بنده هم با توکل به خدا همچنان به پیگیری هایم ادامه خواهم داد.
     اما متوجه نشدم که چرا فکر می کنید تلاش صورت گرفته بیهوده است، مطمئن باشید اگر انشاء الله کار برای خدا انجام شود، خود خدا هم کمک می کند.
     به هر حال برای شما آرزوی توفیق و بهروزی دارم
     موفق باشید – یا علی

 17. ایوبی گفت:

  سلام جناب اقای هدایتی من یک ایده برای زنان دارم که همه ی اقشار زنان را در بر میگیرد البته طرح وایده ام راه اندازی یک سایت است
  نیاز به حمایت دارم البته نه از بعد مالی بلکه یک تیم میخواهم که با خانم های که علاقمند به رشد مالی هستند وواقعا میخواهند به قدرت مالی خوبی برسند وسعه صدر بخرج بدهند تا پروژه ی که برای این سایت داریم به بار بنشیند دومین طرحم این است که خانم های که مکان مناسب تجاری دارند که بشود ۴۰۰ تا ۵۰۰ خانم را در انجا دعوت وهمایشی راه اندازی کنیم هفته ای یکبار مکان از انها باشد مجوز واجرای طرح از خودم در کمتر از ۶ ماه ماهی ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون درامد داریم البته در درون این طرح صدها طرح درامد ذایی قرار دارد ایا میشود شما به ما کمک کنید و حمایت وراهنمایی کنید تا ما بتوانیم این دو طرح را پیاده سازیم در ضمن من ساکن تهران هستم با تشکر ایوبی مدیر دهکده جهانی زنان

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار خانم ایوبی(سلاطین):
   با سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و تمام بانوان سرافراز ایران اسلامی، از آنجا که شما خیلی کلی به طرح‌هایتان اشاره کرده اید، بنده نمی دانم چه کمکی از دستم ساخته است، در هر حال پیام شما را برای رؤیت علاقه مندان روی سایت قرار میدهم، انشاءالله سبب شناسایی و کسب زمینه همکاری افراد همفکر و علاقه مند فراهم گردد.
   موفق باشید- یاعلی

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   سرکار خانم ایوبی(سلاطین):

   با سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و تمام بانوان سرافراز ایران اسلامی، از آنجا که شما خیلی کلی به طرح‌هایتان اشاره کرده اید، بنده نمی دانم چه کمکی از دستم ساخته است، در هر حال پیام شما را برای رؤیت علاقه مندان روی سایت قرار میدهم، انشاءالله سبب شناسایی و کسب زمینه همکاری افراد همفکر و علاقه مند فراهم گردد.

   ضمنا بنده هم مانند جنابعالی برای کمک به هموطنان سایت را راه اندازی کرده ام و برایم خیلی مهم نیست که از مطالب سایت با عنوان یا بدون عنوان استفاده شود، اما مایلم برای جلب توجه مخاطب بیشتر واستفاده فراگیر، نام سایت در ذیل مطالب مورد استفاده درج گردد.

   در پایان به پاس تقدیر از زحمات شما دو فقره مقاله تحت عنوان «ایران ثروتمندترین کشور جهان» و «حضرت فاطمه الگوی زنان جهان» تقدیم می گردد.

   موفق باشید- یاعلی

 18. ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   با سلام؛
   متقابلاً از لطف شما متشکرم، لطفاً در صورت امکان خودتان را بیشتر معرفی بفرمایید.
   موفق باشید

 19. هومن گفت:

  ببخشید من هم نظری دارم .تلاش شما برای چیه ؟ من دقیقا همسن شما هستم . زمانی که انقلاب شد انقدر خوشحال بودم و فکر می کردم یه ادم مذهبی کوچکترین مشکل باقیمانده را حل می کنه .سر از پا نمی شناختم .اما غافل بودم از انچه که در حال اتفاق هست .کشوری که مذهبی ها ان را قرق کنن مثل همینجا می شه .شما می تونید فقط بگید چرا انقلاب ما مشتری پیدا نکرد ؟لطفا حقایق را بگید شعار ندید .چرا ما امروز اینقدر درد کشیدیم ؟چرا جای سالم نداریم ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن گرامی سلام:
   اولا باور کنید بنده غرضی جز کمک به رفع مشکلات کشور و جامعه ندارم و این را یک وظیفه دینی و اجتماعی و تکلیف شرعی می دانم، ثانیاً همانگونه که عرض کردم اتفاقاً مشکل این است که در بسیاری از موارد کشور در قرق افراد مذهبی و مؤمنان واقعی نیست و مقدس نماها امور مملکت را در اختیار دارند، ثالثاً انقلاب ما ماهیت ضد استکباری دارد و لذا دولتها مشتری آن نیستند، اما قطعاً ملتهای زیادی این انقلاب را الگوی خودشان قرار داده اند، ممکن است شما این موارد را شعار بدانید، اما مطمئناً کمی مطالعه عمیقتر و دقیقتر می تواند در حل مشکل به شما کمک کند.
   موفق باشید

 20. هومن گفت:

  ببخشید من هم نظری دارم .تلاش شما برای چیه ؟ من دقیقا همسن شما هستم . زمانی که انقلاب شد انقدر خوشحال بودم و فکر می کردم یه ادم مذهبی کوچکترین مشکل باقیمانده را حل می کنه .سر از پا نمی شناختم .اما غافل بودم از انچه که در حال اتفاق هست .کشوری که مذهبی ها ان را قرق کنن مثل همینجا می شه .شما می تونید فقط بگید چرا انقلاب ما مشتری پیدا نکرد ؟لطفا حقایق را بگید شعار ندید .چرا ما امروز اینقدر درد کشیدیم ؟چرا جای سالم نداریم ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلامی دیگر:
   یکبار دیگر یادآوری می کنم بخش قابل توجهی از دغدغه های ما ناشی از بصیرت ناکافی است، به عنوان مثال بسیاری از ما با اینکه مسلمانیم هرگز معنای آیات قرآن یا نهج البلاغه را به طور کامل نخوانده ایم و حتی گاهی ترجمه نماز یا واجبات و محرمات و یا اصول دین و فروع دین را هم نمی دانیم و بدتر از همه اینکه امید به خدا و توکل به خدا را فراموش می کنیم و نا امیدانه وسوسه های شیطان را پذیرا می شویم.
   انشاالله هرگز از رحمت خدا نا امید نشویم
   موفق باشید

 21. هومن گفت:

  هر گز به کسی توهین نمی کنم .به هیچ عنوان .ولی لازم نیست به خودتون بیایید ؟من نمی دذونم این مقدسات ی که الان داره ما را اداره می کنه چرا یک مشکل را حل نمی کنه .وقتی بیمار می شیم مختاج انسانیم برای معالجه .حتی انسان جلوی ایتز را گرفت و مذهبی ها می گفتن این انتقام خداست .چرا نیاز ما به انسان هست و ادرس اشتباه می دین ؟الان هم کشور قانون مدرن .و کارا می خواد .مردانی می خواد که مذهب را شخصی بدارن .چرا اعتقادات مردم را سست کردید ؟
  تمام اونهاییکه چهره شان مثل شما ست تو عکس الان مشکوک به اختلاصن .شما دنبال چی هستین ؟
  بچه من نیاز به دارو داره نه این چیزهایی که شما راه حل می دونید .
  مشخصه که این متن را منتشر نمی کنید برای اینکه تربیت شدین منتقد خودتون را منحرف بدونید .اما من اعتقاد دارم و مطمنم که شما ….

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلام:
   اتفاقاً مشکل این است خیلی از ما درک درستی از اسلام نداریم و خیلی از کسانی که ما از آنها به عنوان افراد مقدس نام می بریم فقط ظاهر اسلامی دارند و درست به همین علت است که نظام اسلامی مورد اتهام و ناکارآمدی واقع می شود، اعتراض ما هم به وجود همین افراد مقدس نما، بی علم، فاسد و بعضاً منافق است که در برخی از مشاغل و مسئولیتها جا خوش کرده اند. بنابراین سست شدن اعتقادات برخی از افراد حاصل عملکرد همین گروه است.
   موفق باشید

 22. هومن گفت:

  شما دچار یک خطای بزرگ هستید .اولا قبول نمی کنید که مردم ناراخت هستند .ان اهداف انقلاب بر اورده نشد .یک اقلیت تندرو باعث حذف بقیه شد

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن؛ کی گفته که من قبول ندارم مردم از مشکلات ناراحت نیستند، بنده هم قبول دارم که بخش عمده اهداف انقلاب برآورده نشده است، اما چرا؟

 23. هومن گفت:

  عکست مثل این ادمهای بی گناه می مونه در خالیکه ظلم کردید و دارید می کنید ..تصورتون اینه که ما نظامی مقدس داریم .خوب فکر کنیم اره داریم .این مقدس بودن باید در عمل خود را نشون بده یا نه ؟ایا فقط اسمه ؟اگر اعراب به ایران حمله نکرده بودن شما قیافهات فرق می کرد .دیگه بزحمت ته ریش نمی گذاشتی و ذکر نمی گفتی و مجبور نبودی چشم بر حفایق ببندی . وقتی داری چشم از این دنیا می بندی باید جواب بدی .به خودت .نه به چیزی دیگه .مگر چند سال ما زنده ایم .حتی این ته ریش مخافظت نمی کنه ازت .و هیچ امتییازی نیست .تو دینت را به قیافهات اورده ای و من اعتقادم در قلبم نگاه داشتم .تو در قبال ان طلبکاری و لی من نه .تو اسم مردم بر زبانت نمی یاد ولی من اشک می ریزم برای ان زنی که به خاطر شما که کشور را ویران کردید داره در ۵۰ سالگی کار رفتگری می کنه .هرکی هر دردی داشته ان را چند برابر کردید .تبریک می گم .همکاران من در یک شرکت پولدار ایرانی پس از روی کار امدن احمدی نژاد دسته دسته تعدیل شدن .شرکت ورشکست شد .چون دلار ۳ برابر شد .اما تو فکر مدافع حرمی .تو فکر اسدی .کاری به ایرانی نداری .افتخار می کنی عربی حرف می زنی .هر گز دشنام نمی دم .اشتباه نکن .شکایت من به خاطر اینه که یکبار به دنیا می اییم و ان هم از بدشانسی کنار تو باشه .تویی که خواستار ویرانی ایران هستی

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن عزیز مجدداًسلام:
   می دانم که تحمل مشکلات اجتماعی و معیشتی برای شما و همه مردم بسیار سخت است، باور کنید بنده هم برخی شبها از شدت ناراحتی خواب ندارم، کشور ما کشور ثروتمندی است، اما برخی از سوء مدیریتها باعث شده تا هم دستاوردهای عظیم انقلاب تحت الشعاع قرار بگیرد و هم بخش قابل توجهی از آرمانها و اهداف انقلاب محقق نشود.
   ضمناً قضاوت کردن در مورد افراد با دیدن یک عکس و چند خط زندگینامه و بدون مطالعه کامل سایر مطالب که فکر می کنم بخش قابل توجهی از آن حرف دل مردم هست، کار درستی نیست، باور کنید بنده هم متعرض این وضعیت هستم، اما همانگونه که گفتم باید علل بروز این وضعیت را هم درنظر گرفت.
   موفق باشید – یا علی

 24. هومن گفت:

  ۳۰ سال کار کردم اما به خاطر تقلب کار فرما ۶ سال کم دارم که بازنشسته بشم .اما شما بازنشسته شدی.من هر گز دزدی نکردم شما هم نکردی .اما من کسی را منحرف نکردم .ادرس اشتباه ندادم .شما کردید .دوست دارم زودتر بمیرم .سوختم .از اینکه در تلویزیون بالاترین مقام از دشمن حرف زد و این دشمنان خودش و دوستانش هست نه دشمن من .مگر من با دنیا چه کردم ؟ایا موشک درست کردم ؟ایا تهدید کردم ؟ مرگ بر گفتم ؟پنهانی روی اتم کار کردم و گفتم برای داروست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  گفتند دزدان رفتن .شاه رفته .پس چرا فقیر شدیم ؟کی جواب می ده ؟تمام اموال ما حیف و میل شد

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن عزیز سلام دوباره:
   بر خلاف تصور شما ، تمام تلاش بنده این است که حتی امقدور در جلوگیری از انحراف افکار عمومی، نقش داشته باشم، البته قطعاً خودم را بی نیاز از راهنمایی دیگرا نمی دانم، اما معتقدم کم کاری و تخلف بسیاری از مدیران زمینه ایجاد تردید، شبهه و به قول شما انحراف را بوجود آورده است و رفع آن نیازمند اتفاق نظر و کمک همگانی است، مجدداً یادآوری می کنم که باید سیاه و سفید را در کنار هم ببینیم.
   موفق باشید

 25. هومن گفت:

  سلام مجدد
  فرمودید :…
  اما معتقدم کم کاری و تخلف بسیاری از مدیران زمینه ایجاد تردید، شبهه و به قول شما انحراف..
  بنده ….متاسفانه نکته اصلی عرایض بنده را نگرفتید .ادم مذهبی نمی تونه خدمت کنه به مردم .حکومت عثمانی اروپا را شکست داد اما سپس از بین رفت و فساد انها را گرفت در حالیکه اروپا توسط بشر دنبال قانون پیشرفت کرد .ما دقیقا همان دورانیم .وقتی کسی به خاطر قیافه اش بر سر کار می رود چه خدمتی به شهروند ایرانییست ؟بهتر نیست طرحی نو در اندازیم

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلام:
   اولاً برخلاف تصور شما، در کشورهای ظاهراً پیشرفته غربی، ۹۹% مردم در خدمت و تحت کنترل کامل ۱% صاحب قدرت و ثروت هستند، با این حال هرازگاهی شاهد اعتراض همین ۹۹% هستیم، ثانیاً بدبینی شما ناشی از عملکرد بد مقدس نما هاست وگرنه حتماً شما هم قبول دارید که یک متخصص متعهد که در همه امور و در رفتار و گفتار و عمل به شکل واقعی خدا را در نظر دارد، بهتر از یک متخصص غیر مؤمن که هر لحظه در معرض فریب شیطان قرار دارد، می تواند مؤثر واقع شود، البته اگر فرصت کار برای آنها فراهم شود که معمولاً نمی گذارند که چنین فرصتی به آنها داده شود.
   موفق باشید

 26. هومن گفت:

  اقای هدایتی کدام کم کاری ؟ وقتی مسول از یک طیف خاص و خانواده گی هست و حرف زدن هم بلد نیست …این یک مورد پیش پا افتاده نیست این یک فساد ذاتی هست و شما نمی تونید من را قانع کنید که بازی از اول .
  اصول گرایان این کشور را به فنا دادن .انها جنگ را نعمت و تحریم ها را نعمتی بزرگتر می خوانند می دانید چرا ؟
  برای اینکه مشکل ندارن .من افسرده و مغموم حس می کنم جنازه متحرکم .چقدر حرف بی اثر تکراری بشنوم اعنت بر استکبار که من را ول نمی کنه .لعنت بر اسراییل …بر امریکا ….
  من مادرم را نمی تونم ببینم برای اینکه ۳۵ ساله که فقیرم فقط زمان اقای خاتمی زندگی کردم اونهم شما ازش متنفرید .هر چند شما سعی می کنید پاسخی مودبانه بدید که امیواری ایجاد کنه اما این امکان نداره .تا این ادمها هستن و چشم به اسمان دوختن و واقعیت هار انکار می کنن من زندانی غم و غصه هستم .شما هم لطف کنید در این گرفتاری بزرگ مقاله بدید که به کی رای بدیم ؟نشانی جلیلی را می دید .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن عزیز سلام:
   برادر من خوب است که بدانید، بیشتر دولتها در کنترل غیر از اصولگرایان بوده است، دولت آقای بازرگان که لیبرال بود، دولت بنی صدر که بویی از اصولگرایی و شاید اسلامگرایی نداشت، دولت اصولگرای شهید رجایی رجایی هم که با ترور ایشان توسط منافقین بیش از چند ماه دوام نداشت، دولت آقای میرحسین موسوی هم که از نظر اعتقادی در تعارض با دیدگاه اصولگرایانه رئیس جمهور (آیت الله خامنه ای) قرار داشت ، دولت ۸ ساله آقای هاشمی که به دولت سازندگی مشهور شد، گرایش اصولگرایی نداشت و منتسب به اصلاح طلبان بود، دولت ۸ ساله آقای خاتمی که رسماً اصلاح طلب بود، آقای احمدی نژاد هم که رسماً خودش را خارج از صف اصولگرایا می دانست و از حلقه آنها خارج شده بود، دولت آقای روحانی هم که با اصولگرایی رابطه ندارد، همه اینها هم انتخاب مردم بودند، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.
   ضمناً شما خیلی راحت در مورد دیگران قضاوت می کنید، بنده همواره خداوند را بخاطر نعماتی که به ما ارزانی کرده شاکرم، اما شما از کجا می دانید بنده از نظر سلامت جسمی یا مادی مشکل ندارم، اگر مشکل نداشتم در شهرهای حاشیه ای تهران ساکن نمی شدم، اما چون کار خداوند را بی حکمت نمی دانم از وضعیت خودم ناراضی نیستم و در عین حال نهایت تلاشم را برای بهبود شرایط خود و خانواده ام بکار می برم.
   موفق باشید

 27. هومن گفت:

  اقای هدایتی :اما برخی از سوء مدیریتها باعث شده تا هم دستاوردهای عظیم انقلاب تحت الشعاع قرار بگیرد ..

  بنده :لطف کنید چند تا از این دستاوردها را ذکر کنید .ممنون می شم با استاندارد زمینی باشه .یعنی مقدسات را بذاریم برای قلبمون .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلام؛ ماشاالله سؤالات شما زیاد و وقت بنده محدود است، لطفا برای اطلاع از دستاوردهای انقلاب و آگاهی از تلاش بنده برای جلوگیری از انحراف در جامعه، مقالات ذیل را در قسمت بالای همین سایت (علامت ذره بین) جستجو و مطالعه بفرمایید: انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز – ایران اسلامی در مسیر پیشرفت – ایران ثروتمندترین کشور جهان – باور کنیم، ما می‌توانیم، اگر بخواهیم – چرا ما مرجع نباشیم و …… .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلام مجدد:
   متأسفانه سوء مدیریت در همه دولتها (اعم از اصولگرا یا اصلاح طلب و ….. به شکل کم یا زیاد) وجود داشته است، برخی از دولتها به آرمانهای انقلاب نزدیکتر و برخی فاصله بیشتری داشته اند، بنده در مقالات مختلف به این موضوع اشاره کرده ام و معتقدم برای رفع مشکل در گام نخست و ترجیحاً باید فرهنگ سازی و در نهایت باید یک پاکسازی اساسی در نظام اداری صورت بگیرد، لطفا سایر مقالات از جمله مقاله؛ «سیستم اداری نیازمند پاکسازی و پاکسازی مستلزم کادرسازی» را در همین سایت مطالعه بفرمایید.
   موفق باشید

 28. هومن گفت:

  بر خلاف تصور شما ، تمام تلاش بنده این است که حتی امقدور در جلوگیری از انحراف افکار عمومی، نقش داشته باشم، ا

  اقای هدایتی ادم خوبی هستی اما این که مطمنی که داری از انحراف بقیه جلوگیری می کنی باور نکردنیه .چرا نمی ذاری بشر راه عقلانی خودش را دنبال کنه ؟اینکه در این کهکشان بزرگ و در این نقطه از کره زمین فقط شما انحراف نداری مخم را تکون می ده .مشکل ما مذهب بود ادمهایی مثل شما باور دارن که الگوی موفقیت ما در مقدساته خوب مثال بیارید .نه کلی گویی .یکبار جرات کن و قدم بذار جلو …مثل امار مداوای بیماران را بده ….بعد من امار بیمار شدن در اثر رفتار کسانی را می ذارم که پازازیت ایجاد می کنن تا مذهب شکست نخوره .ایکاش به دنیا نمی امدم و این افتضاح را نمی دیدم

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن عزیز؛ بنده که در پیام قبلی رسماً عرض کردم خودم را بی نیاز از راهنمایی بزرگان نمی دانم، هیچ کس نمی تواند مدعی عصمت کامل باشد، قطعاً بنده هم کارم بی اشکال نیست، اما تلاش می کنم که همه واقعیت را کنار هم ببینم.
   موفق باشید

 29. مجیدی گفت:

  چرا شما دنبال انقلابی ولایتمدار هستید ؟
  چرا سعی می کنید که روحانی انتهاب نشه ؟
  جوابش اینه سالهاست که رجال ما فکر می کنند که ایدولوژی شیعه دنیا را می گیره و این از طریق یک ریس جمهور و دولت شیعه انقلابی هست .
  بی خود اشک تمساخ برای مشکلات مردم نریزید که بی شک شما درست کردید انها را .
  دشمنی با دنیا را شما دنبال می کنید .تهدید را شما دنبال می کنید .امکان نداره به اصول گرا رای بدم .برای اینکه صادق نیستن

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقای مجیدی عزیز سلام:
   اصولگرا و اصلاح طلب و …. برای بنده فرقی نمی کنند، اصلاً منظور بنده شخص خاصی نیست، اگر سایر مقالات بنده را ببینید، کار خوب همه دولتها از جمله نقاط مثبت توافقنامه در دولت آقای روحانی را بیان کرده ام و هم طی یک نامه به آقای احمدی نژاد انتقادات خودم و مردم را بیان کرده ام که هر دو مورد در سایت وجود دارد.با این حال اگر شما فکر می کنید آقای روحانی چنین خصوصیاتی دارند، خوب منطقاً نباید به ایشان رأی بدهید. بنده معتقدم هرکس واقعاً قصد خدمت دارد را باید حمایت کرد. لطفا برای اطلاع از دستاوردهای انقلاب و آگاهی از ظرفیتهای موجود در کشور، مقالات ذیل را در قسمت بالای همین سایت (علامت ذره بین) جستجو و مطالعه بفرمایید: انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز – ایران اسلامی در مسیر پیشرفت – ایران ثروتمندترین کشور جهان – باور کنیم، ما می‌توانیم، اگر بخواهیم – چرا ما مرجع نباشیم و …… .
   موفق باشید

 30. مجیدی گفت:

  ارگانهایی مثل قوه قضاییه ….ارگانهای امنیتی ….نظامی …..شورای نگهبان . اغلب دوره ای مجلس ….رهبری ……..اما اصول گرایان امیدوارند که ۳۷ سال گذشته به پای انها نوشته نشود .اقای هدایتی دولت احمدی نژاد دقیقا مورد حمایت اصول گرایان سرشناس و بسیار با قدرت بود من یادم نمی یاد گروه سومی در انروزها وجود داشت .۸ سال دولت احمدی نژاد به عنوان انقلابی ترین شناخته می شد .اما امروز شما مدعی هستید که مردم اشتباه می کنند و هنوز سکان اداره مملکت دست اصول گرایان نیافتاده . اصلاح طلبان هم که عمله غربیها هستند این همه تحریم و دشمن از کجا درست شده ؟چرا نا امید می کنید خواننده خودتان را ؟در انتخابات قبلی مجلس از دست اصول گرایان در امد ایا انها هم اصول گرا نبودن ؟مردم بخوبی انها را می شناسن .و گمراه نخواهند شد . شعارهایی که اصول گرایان معتقد به انقلاب می دهند با شعارهای دولت احمدی نژاد یکیست .انها یک جنس هستند و اگر امروز خود را جدا می دانند واقعا سعی در منحرف کردن و لاپوشانی افکار مردم هستند

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   خاخام یهودی مامور موساد
   قشر مذهبی ایران، تنها دشمنان ما در ایران هستند!!
   بقیه مردم سرگرم شهوترانی و بدست آوردن پول بیشتر شده اند!
   باید به قشر مذهبی تلقین کرد سیاست کثیف است و از آن فاصله بگیرند!!!
   آنها را باید سرگرم ظواهر اسلام مثل:هیئت رفتن صرف
   وگوش دادن به مداحی های مذهبی کرد!!!
   کاری باید کرد که آنها مراسم عزاداری بروند ولیکن هیچ چیز از
   اسلام وسیاست اسلامی ندانند!!!!!!
   آنها باید از سیاست دور شوند!!!!

 31. موسی زاکانی گفت:

  سلام

  سوالی دارم .چه کسانی از احمدی نژاد حمایت کردند در انتخابات قبلی ؟ایا اصول گرایان نبودند ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقای زاکانی سلام؛
   فرض بفرمایید اصولگرایان رأی دادند، البته مردم عادی که عضو هیچ حزب و گروهی نیستند هم به ایشان علاقه داشتند و رأی دادن و ایشان هم مانند همه دولتها برخی از کارهایشان خوب و برخی کارهایشان نامناسب و اشتباه بود. فرقی هم بین دولتها که اکثر اصلاح طلب بوده اند و یا اصولگرا و …. نیست، همه دارای محاسن و معایب بوده اند، برخی کم و برخی زیاد. در اصل موضوع فرقی نمی کند، در هر جناحی خوب و بد وجود دارد…
   موفق باشید

   • احمدرضا هدایتی گفت:

    خاخام یهودی مامور موساد
    قشر مذهبی ایران، تنها دشمنان ما در ایران هستند!!
    بقیه مردم سرگرم شهوترانی و بدست آوردن پول بیشتر شده اند!
    باید به قشر مذهبی تلقین کرد سیاست کثیف است و از آن فاصله بگیرند!!!
    آنها را باید سرگرم ظواهر اسلام مثل:هیئت رفتن صرف
    وگوش دادن به مداحی های مذهبی کرد!!!
    کاری باید کرد که آنها مراسم عزاداری بروند ولیکن هیچ چیز از
    اسلام وسیاست اسلامی ندانند!!!!!!
    آنها باید از سیاست دور شوند!!!!

 32. موسی زاکانی گفت:

  چرا فکر می کنید مدیریت انقلابی راه حله ؟چرا مگر تا بحال کی مدیر بوده ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای زاکانی سلام؛
   چون در نظام اداری اصل شایسته سالاری فراموش شده و کارمندان و مدیران ما دچار تنبلی و ….. شده اند، و مدیر انقلابی مورد نظر رهبری کسی است که باید تعهد، تخصص، انگیزه و …. داشته باشد.
   موفق باشید

 33. علامت ذره بین گفت:

  سلام
  من ذربین هم از دست شما دلواپس ها به تنگ امدم .شما افکاری دارید که مردم را به قهقرا و جنگ می بره

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب ذره بین سلام؛ باز هم یکی از مخاطبین عزیز بدون مطالعه مطالب سایت خیلی راحت در مورد افکار و اعتقادات اینجانب قضاوت کرده است، مطمئن هستم شما اصلاً مطالبی مانند: انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز – ایران اسلامی در مسیر پیشرفت – ایران ثروتمندترین کشور جهان – باور کنیم، ما می‌توانیم، اگر بخواهیم – چرا ما مرجع نباشیم و …… به خصوص دو مورد آخر و امثال آن را نخوانده اید، اگر این مطالب و سایر موارد مشابه آن حرکت در جهت قهقرا است، لطفاًبفرمایید حرکت در جهت رسیدن به اوج کدام است؟ ضمنً هیچ انسان عاقلی دنبال جنگ و خونریزی نیست، اما حتماً قبول دارید هیچ انسان با غیرت و عزتمندی هم حاضر نمیشود زیر بار زور و ظلم برود و کلام آخر هم این که من واقعاً دلواپس وضعیت مملکت و آینده جوانان کشور هستم و فکر می کنم وضعیت فعلی به شدت جای نگرانی دارد. پاسخ بسیاری از سؤالات شما در مقالات مختلف سایت ارائه شده است، لطفاً در صورت تمایل مطالعه بفرمایید.
   موفق باشید

   • احمدرضا هدایتی گفت:

    خاخام یهودی مامور موساد
    قشر مذهبی ایران، تنها دشمنان ما در ایران هستند!!
    بقیه مردم سرگرم شهوترانی و بدست آوردن پول بیشتر شده اند!
    باید به قشر مذهبی تلقین کرد سیاست کثیف است و از آن فاصله بگیرند!!!
    آنها را باید سرگرم ظواهر اسلام مثل:هیئت رفتن صرف
    وگوش دادن به مداحی های مذهبی کرد!!!
    کاری باید کرد که آنها مراسم عزاداری بروند ولیکن هیچ چیز از
    اسلام وسیاست اسلامی ندانند!!!!!!
    آنها باید از سیاست دور شوند!!!!

 34. سعید دارمی گفت:

  اقای هدایتی ایا امکان داره نظر شما را در مورد حکومت کره شملی بدانیم ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   دوست عزیز جناب آقای دارمی سلام؛
   به نظر بنده یک جوان قدرت طلب تلاش دارد با اتکاء به روشهای دیکتاتور مأبانه و شاید جنگ‌طلبانه استقلال کشورش را حفظ نماید و اگرچه هدف مقدسی را دنبال می کند، اما چون روش مورد استفاده ایشان مطرود است و با اکثر کشورهای جهان قطع رابطه کرده است، لذا از مقبولیت لازم برخوردار نیست. با این حال تا به حال کشور کره شمالی ثابت کرده تا زمانی که مردم همراهی کنند، میشود در مقابل زورگویان مقاومت کرد و از این نظر کارش ستودنی است. این در حالی است که در برخورد با کشورهای سلطه گر باید با توکل به خدا و حمایت مردم شجاعانه ایستاد و در تعامل با برخی از کشورها نیز باید روابط مبتی بر احترام و منافع متقابل را پیشه کرد.
   موفق باشید

 35. سعید دارمی گفت:

  چگونه می گویید دولت احمدی نژاد مثل دولتهای دیگه بوده ؟کدام دولت اینچنین کرد با کشور ما ؟چرا کشور ما که نظامی مقدس داره دادگاه نداره ؟
  چرا به شکایت مردم رسیده گی نمی شه در مورد محمود احمدی نژاد ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای دارمی سلام:
   بنده در مقالات مختلف ضمن ضمن انتقاد از نقاط ضعف دولتها از جمله دولت دهم آقای احمدی نژاد، عرض کرده ام، همه دولتها در کارنامه هایشان نقاط ضعف و قوت وجود دارد، با این تفاوت که برخی ضعفشان بیشتر و برخی قوتشان بیشتر بوده است و ایشان هم علی رغم انجام اقدامات خوب متعدد و مؤثر، از این قاعده مستثنی نیستند و تا آنجا که اطلاع دارم، تخلفات ایشان هم در حال پیگیری است.
   موفق باشید

 36. هومن گفت:

  سلام دوباره .استاد هدایتی کاندید های انقلابی ادعا می کنند که با ظرفیتهای داخلی می توانند بی کاری را از بین ببرن درسته این ادعا یا فقط حرفه ؟

 37. هومن گفت:

  نماینده کره شمالی: می‌توانیم با ۳ بمب هیدروژنی دنیا را نابود کنیم
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
  نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی از آمادگی این کشور برای جنگ با سلاح هسته ای یا هیدروژنی خبر داد و تاکید کرد که پیونگ یانگ قادر است تا با سه یا چهار بمب هیدروژنی تمام جهان را نابود کند.

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت آمریکایی “Daily Caller News”، “الخاندرو ستاو دی بینوس” شهروند اسپانیایی که به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی فعالیت می کند و ریاست گروه دوستی کره را برعهده دارد، در گفت وگو با پایگاه آرژانتینی “Infobae” در پاسخ به این مطلب که “آمریکا بیشتر از کره شمالی موشک دارد”، تصریح کرد: “مسئله کمیت نیست بلکه قدرت تخریبی است. یک بمب هیدروژنی ۱۰۰ برابر قویتری از یک بمب هسته ای است. سه یا چهار بمب هیدروژنی برای پایان دادن به دنیا کافی است”.

 38. هومن گفت:

  شما مدعی هستید که در حد نظر دادن مطلب می نویسید .
  در حالیکه دقیقا شما به قصد منحرف کردن اذهان از واقعیات تلخ جامعه در تلاشید .
  شما خودتان بخوانید مطالب را .
  سوال اینه چگونه نظر شما اینقدر با اکثریت جامعه متفاوته ؟
  برای مثال شما معتقدید که از نظر معنویات کشور ما در دنیا اول هست .
  ایا این با سرقت و اختلاص های بزرگ و انواع کلاهبرداری و فقر و مشکل فرهنگی ما دارای چنین مقامی هست ؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   هومن خان باز هم سلام:
   کمی انصاف و کمی مطالعه می خواهد
   اولاً منظور شما از اکثریت چیست؟ از نظر من اکثریت کسانی هستند که در راهپیمایی های میلیونی یا انتخابات یا هیأات و … شرکت می کنند، ثانیاً همین اکثریت هم منکر وجود اشکلات نیستند و بلکه پیگیر رفع آنها هم هستند، اما سیاه نمایی نمی کنند، اما دستاوردها را هم می بینند و زبان تشکر هم دارن، اما هرگز نا امید نمی شوند و سعی می کنند حداقل کار خودشان را درست انجام بدهند و …..
   خدا لعنت کند افراد فاسدی مانند؛ رانت خواران، اختلاس کنندگان، نجومی بگیران، کسانی که پارتی بازی می کنند و …. ، اما واقعاً بررسی کنید این افراد چند درصد مدیران را به خود اختصاص می دهند. البته در مقیاس کوچکتر دارد در جامعه گسترش می یابد، به این دلیل که در کشور ما تقریباً هیچ کس نمی گوید من کار خوب انجام می دهم تا دیگران هم کار خوب انجام دهند، می گویند ما اینکار را نمی کنیم چون دیگران هم نمی کنند. یا هیچ کس نمی گوید من این کار بد را نمی کنم تا دیگران هم انجام ندهند، بلکه می گوید من هم انجام می دهم ، چون دیگران هم انجام می دهند. و یکی از دلایل دلیل مهم آن این است که اصل بازدارنده و راهبردی امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کرده ایم.

 39. مجیدی گفت:

  سلام .این متن را در میان نوشته های قبلی شما پیدا کردم .ایا امروز نظرتان همان است ؟………………………………………

  در بیان ولایت مداری و تبعیت‌پذیری دولت نهم از رهبری نیز، با اطمینان می‌توان اظهار داشت که در طول عمر ۳۰ ساله انقلاب اسلامی، بجز در چند برهه خاص از جمله دوران ریاست جمهوری شهید رجایی و ایامی که حضرت آیت الله خامنه ای (دامه) در جایگاه ریاست جمهوری قرار داشتند، هیچگاه تعامل و مراوده بین رهبری و رئیس قوه مجریه در این سطح از هماهنگی نبوده و این موضوعی نیست که به سادگی قابل انکار باشد.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای مجیدی سلام:
   بله دولت نهم تا اواسط دولت دهم را می توان یکی از ولایتمدارترین دولتها به حساب آورد، اما در هر حال متآسفانه انسانها گاهی اسیر هوای نفس می شوند و تمام زحمات گذشته خود را به هدر می دهند، از نظر بنده همه دولتها در مسیر درست یا غلط تلاش کردند و دارای نقاط ضعف و قوت بودند، اما در مجموع، دولت نهم و تا حدودی دولت دهم، نقاط قوتش بیشتر از ضعفش بوده است.
   موفق باشید

 40. هومن گفت:

  فایده ای نداره شما هیچ چیزی جز انچه که برنامه ریزی شدید را نمی پذیرید .فقط این جمله کافیست از شما که امروز ما در معنویات اولیم در دنیا .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   هومن خان محترم:
   کسانی برنامه ریزی می شوند که پذیرای القائات شبکه های ماهواره‌ای هستند، بنده که بازنشسته هستم و در خانه روی سایت خودم کار می کنم و نه از جایی پولی دریافت می کنم و نه کسی به بنده خط و ربط می دهد.
   انشاالله خدا شما را از شر توهماتتان نجات دهد

 41. بی نشان گفت:

  سلام.بنده آمار شما رو بعد مدت ها تونستم در بیارم.
  شما یه سپاهی هستی، درسته؟؟

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   دوست عزیز ناشناس سلام؛
   منظورتان چیست؟ بنده که در سایت اعلام کرده ام که بازنشسته هسنم، تازه چه فرقی می کند که بنده چکاره هستم، اگر مطالبم اشکالی دارد بفرمایید، انتقادات و پیشنهادات دوستان باعث خرسندی است؛ ضمناً اگر خودتان را معرفی بفرمایید، خوشحال می شوم. چطور انتظار دارید دیگران خودشان را به طور کامل معرفی کنند، در حالی که خودتان را ناشناس معرفی کرده اید؟

   موفق باشید: هدایتی

 42. رضا قربانلو گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای هدایتی
  بحمدالله در فضای مجازی فعال و پرنشاط هستید. انشاء الله توفیق بهره گیری بیشتر از مطالب ارزشمند شما برای این کمترین حاصل شود.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   استاد گرامی جناب آقای دکتر قربانلو:
   باسلام وثناء؛ از لطف و عنایت جنابعالی سپاسگزارم و برایتان آرزوی توفیق روزافزون دارم.
   ارادتمند: هدایتی

 43. حمید گفت:

  جناب هدایتی عزیز – نگاهی اجمالی به مطالب سایت تان داشتم، دغدغه و دلسوزی شما در راستای روشنگری افکار عمومی و بیان حقایق و واقعیتهای جامعه بر اساس استنادات و استدلالهای موجود ستودنی است. بدون شک آنانی که با اسلام و نظام، سر ناسازگاری و لجاجت دارند را نمی توان سر خط آورد، برخی نیز امید به دشمن دارند و برخی هم با انتخابهای غلط و پراشتباهی که به دلیل فقدان بصیرت و آگاهی انجام داده اند، حال چوب ندانم کاریهای خود را می خورند و صدای اعتراض و انتقادشان هم بلند است!! مشکلات جاری کشور، عمدتا ناشی از سوء مدیریت و بی کفایتی برخی مسئولین دولتی است و جریان غربگرا، مردم گریز، دین ستیز و به اصطلاح اصلاح طلب!!! است و بس.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   حمید آقای برزگوار سلام:
   از اظهار لطف و اعلام نظر شما بسیار سپاسگزارم، امیدوارم مؤثر واقع شود و در آینده شاهد ناهنجاری‌های کمتری باشیم.
   موفق باشید
   یاعلی

 44. مجتبی گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد ارجمندم جناب آقای هدایتی عزیز
  بنده در امور تجارت فعالیت دارم و به خاطر نوع کارم ، به کشورهای زیادی مسافرت داشته ام و با هموطنان عزیزم از طیف های مختلف در این کشورها آشنا شده و شاهد این نوع مباحث و گفتگوها بوده ام .
  نوعا بدون توجه به اینکه این نظام بدون هیچ الگویی شکل گرفته و مشکلات خیلی زیادی هم از رژیم قبل به ارث برده و دشمنی های مختلفی را هم تجربه کرده ، دچار تحلیلهای غیر واقعی هستند . البته گاهی قصورهایی هم صورت گرفته که منکر آن نیستیم و حتی بعضی اشتباهات هم باعث فرسایش توان و عقب ماندگی ما شده ، بعضی انتخابهای غلط صورت گرفته ، گاهی اعمال سلیقه شده که ربطی هم به قانون و شرع و عرف هم نداشته و از این بابت اشخاصی آسیب دیده اند و …
  اما آنچه مهم هست به نظرم ما در بحث و تبادل نظر هنوز به کمال لازم نرسیدیم هنوز مبنای قضاوتهایمان بر اساس تحقیق و واقعیتها نیست . یعنی بعضی از ماها به شدت تحت تاثیر جنگ روانی حساب شده بد خواهانمان هستیم و البته نمی خواهیم بپذیریم که تلاش لازم را هم برای کسب حقایق نمیکنیم. .
  ما ساختار درست و چارت تشکیلاتی متناسب با شرایط جغرافیایی ، جمعیتی ، قومیتی ، نیازمندیها ، معایب ، محاسن ، ذخایر ، نیروی انسانی ، آموزش عالی ، تهدیدات بالفعل و بالقوه و صدها موضوع دیگر نداریم ،
  این واقعیتی است تلخ که ما بر اساس شرایط پیش آمده ساختار و سازمان ساختیم و برنامه های ارائه شده از طرف مقام معظم رهبری علی رغم تذکرات متعدد یا اجرا نشده یا ناقص اجرا شده یا خلاف آن اراده اجرا شده، برای مثال؛ کوچک تر شدن دولت، شایسته سالاری در انتصابات ، مبارزه با فساد ، عدم تکیه بر صادرات نفت ، توجه به توان داخل ، گسترش مراودات با کشورهای همسایه، خصوصی سازی و اصل ۴۴ ، صادرات غیر نفتی و …
  متاسفانه برای اینکه به کسی هم برنخورد واقعیتها گفته نمی شود ، کم کاریها ، اشتباهات فردی ، منافع فردی و گروهی ، تنبلی مفرط بعضی از مدیران و کارمندان و کارگران، بی حالی و بی انگیزه گی ، کارشکنی ها و همه و همه به نام نظام فاکتور می شود و خیلی از هموطنان که از این مسائل بی خبرند در تحلیلهایشان این واقعیتها را در نظر نمی گیرند یا آنرا عذر بدتر از گناه می دانند.
  ظرفیت های عجیب و باور نکردنی در عراق ، افغانستان ، قطر ، عمان ، سوریه ، ترکیه ، بعضی کشورهای آفریقایی ، کشورهای اروپای شرقی و از جمله روسیه برای حل مشکلات ما وجود دارد که اگر اراده ای واقعی برای تحقق برنامه ها بود قطعا خیلی از مشکلات فعلی را نداشتیم .
  مشکل بیکاری ما با صادرات و بالابردن تعرفه های واردات و پیشگیری از قاچاق کاملا حل می شود مشروط بر اینکه علوم مختلف مویرگی به تمام کشور گسترش پیدا کند و نیازمندیهای علمی تولید کنندگان جزء را هم پوشش دهد .
  تسهیلات مالی کم بهره ، سیستم بازار یابی در بستر اینترنت ، خدمات ترابری و نقل و انتقالات ارزان قیمت ، خدمات حقوقی حمایت از تولید و کمک به فرایند صادرات باید گسترش یابد .
  مثالی میزنم بعد از اتفاقات منطقه ای شرایط بسیار خوبی فراهم شد تا کلیه تولیدات مازاد برمصرف صادر شود از پوشاک و کفش و مواد غذایی و پتروشیمی و هرچه فکر کنید حتی ضایعات . ولی تقریبا هیچ صنفی آمادگی صادرات نداشت .
  در عوض در ترکیه بسیاری از اقلام تولیدی با حضور تک تک ماموران گمرگی بصورت شبانه روزی در محل تولید که گاهی یک روستای دور افتاده بود ، با تسهیلات دولتی بارگیری و به مقصد رسانده شد ، به فروش رفت و به انتخاب تولید کننده از سه ماه تا دو سال فرصت برای تسویه حساب با بهره زیر ۵ درصد با دولت . کلیه خدمات حقوقی برای قرارداد ، حساب بانکی ، دعواها و … از طرف سفارتخانه های ترک رایگان در اختیار فروشنده .
  در همان شرایط به بانکهای خودمان مراجعه کردیم تسهیلات هیچکدام زیر ۳۲ تا ۲۸ درصد نبود با پیگیریهای شش ماهه .
  برای حمل و نقل هیچ تسهیلاتی ندادن ، موقع صادرات در گمرک انواع هزینه ها را اضافه کردن . در مقصد سفارت ما نه تنها کمکی نکرد بلکه رفت با خریدار زد و بند کرد که خود و دوستانشان کار را ادامه دهند و … بماند که همان تولید کننده هم در پارت بعدی جنس بی کیفیت را داخل کالاها کرد و مصیبت ساخت .
  نتیجه اینکه من منتقد از خیلی از مسائل بی اطلاعم و بر اساس یافته های بدون پشتوانه و گاهی مغرضانه قضاوت می کنم . فرهنگ خوب کار کردن ، وجدان کاری ، قوانین درست و سهل الوصول ، مدیران مجرب با انگیزه ، دلسوز و فعال ، تسهیلات بدون بهره و ربا ، بازار یابی علمی ، تولید مدرن و به روز ، سیستم حمل و نقل ارزان و کادر حرفه ای برای صادرات حلقه های مفقوده این بخش از کار است .
  یکی از دوستان نهالهایی از هسته میوه یکی از کشورها با بازدهی سه برابر بیشتر ، درشتر و شیرینتر با زحمت فراوان تامین کرده ، فرد دیگری یک نوع گوسفند پرورش داده که هم شیر دو برابر تولید میکند و هم در هر زایمان چهار قلو بدنیا می آورد ، یکی دیگر نوعی بز از جایی تامین کرده کمی کمتر از گاو شیر می دهد با تغذیه یک بز معمولی . جوانی نوعی کود ارگانیک تولید کرده میزان تولیدات کشاورزی را تا سه برابر افزایش میدهد در همان شرایط هم یک ششم آب مصرف می کند. جوان دیگری با زحمت نوعی خاک بی مصرف را در عناصر خاک منطقه مخلوط کرده سه ونیم برابر بقیه محصول اضافه تولید میکند ، این جوانها که اکثرشون زیر سی سال سن دارن بکلی از تسهیلات دولتی محروم و نا امیدن ،
  اگر امثال این افراد تحت حمایت و پوششهای مختلف قرار بگیرن نمی توانند مشکلات بیکاری را کمتر کنن . بعضی از آنها بارها توسط خارجیها دعوت به کار و اقامت و تابعیت شده اند .
  مایه تاسف است که هموطنان شبیه به این جوانها در خارج از کشور زیادن و البته بعضی از آنها به کارهای خارج از شأن و منزلتشون از روی ناچاری مشغولند و مرتب از طریق فضای مجازی هم بمباران تبلیغاتی می شوند و در داخل هم این نوکیسه ها و فاسدهای از طیف های سیاسی مختلف با رفتارهای غلط و گل به خودی باعث تضعیف جبهه انقلاب می شوند .
  دوستان باید بدون توجه به جناح بندیهای سیاسی ساختگی و بدون توجه به شعارها به اعمال و رفتار این اشخاص ، به میزان سلامت اخلاقی ، ساده زیستی ، خدمات رسانی به محرومین ، گره گشایی از مشکلات مردم و توجه و تلاش برای حل آنها را ملاک قرار دهند .
  این تابلوها دروغی بیش نیستند فقط ملاک عمل آنهاست در خدمت به مردم و همراهی با محرومین و مستضعفین . شیفتگان خدمت دنبال کسب قدرت و پست و مقام و مال اندوزی نیستند
  باید تلاش کنیم در این برهه خاص و سخت مشکلات را شناسایی ، اولویت بندی و به کمک هم راهکار پیدا کنیم و برای برطرف کردن آنها تلاش جمعی کنیم . باید برای توجیه و اطلاع رسانی در مورد عملکردهای مسئولین بدون هیچ سانسوری اقدام کنیم و ناتوانی آنها را توجیه نکنیم .
  شما زحمت زیادی کشیدید ، از یادگاران و پیش کسوتان دفاع مقدس هستید، شهیدان عزیزی تقدیم انقلاب کردید و در حال حاضر هم به موقع رسالت و نقش خود را برای اطلاع رسانی و اصلاح مسیر ایفا میکنید .
  انشاء الله که موفق باشید .

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقای رضایی عزیز سلام؛
   با نظرات شما کاملاً موافق و از مطالب مشابه آنچه شما اشاره کرده اید هم بی خبر نیستم و می‌دانم که متأسفانه سیستم اداری ما و فرهنگ اجتماعی ما دچار بیماری های حادی است که از دیرباز وجود داشته است.
   به همین دلیل حقیر همواره کوشیده ام تا پس از انجام کار مطالعاتی لازم در هر موضوع، در مقالات بخش اجتماعی بیشتر به طرح معضلاتی که به رفتار و فرهنگ عمومی مربوط می‌شود، اشاره نمایم و در بخش سیاسی وسایر بخشها، بیشتر به نواقص، کاستی‌ها و ضعف عملکرد مسئولین محترم بپردازم.
   البته در هر دو مورد در بسیاری از مقالات تلاش کرده ام ضمن بیان نقاط قوت و فرصتهای موجود و قابل دسترس، راه کارهای برون رفت از مشکلات و ناهنجاری ها را نیز در حد بضاعت خودم ارائه نمایم.
   در هر حال از لطف و دقت نظر جنابعالی سپاسگذارم
   موفق باشید

 45. ناشناس گفت:

  سلام. خدا قوت. موفق باشید.

 46. کشاورز گفت:

  سلام و ارادت خدمت استاد گرامیم جناب آقای هدایتی و درود فراوان بخاطر دست نوشته های زیبایتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *