باور کنید نتیجه عکس دارد؛

     متأسفانه این روزها همچنان در فضای مجازی شاهد جدل‌های دور از انصاف و دور از اخلاق (گاهی به بهانه نقد و افشاگری) از سوی برخی از معدود کسانی هستیم که خود را پیرو ولایت می‌دانند، اما نقدهایشان از کاندیداها دور از اخلاق و ادب و انصاف و وجدان است.

     این در حالی است که رهبر معظم انقلاب با عنایت به مبانی اسلامی همواره بر ضرورت رعایت اصول و ارزش‌های اسلامی در همه امور از جمله در انتقاد از عملکرد مسئولین (از هر طیف و گروه و جناحی که باشند) تأکید نموده و افراد جامعه را از فحاشی و بی‌ادبی، تخریب‌های غیرمنصفانه، نسبت دادن اتهامات ثابت نشده و غیرمستند و یا طرح مسائل شخصی و خانوادگی افراد بر حذر داشته‌اند.

     البته ممکن است این‌گونه مطالب از سوی دشمنان و برای ایجاد ناامیدی و تفرقه بین مردم در فضای مجازی منتشر بشود، اما در هرحال فراموش نکنیم، فقط کسانی از این روش مذموم یعنی نقد غیرمنصفانه و تخریب توأم با فحاشی و بی‌ادبی استفاده می‌کنند که در ارائه استدلال منطقی ضعف دارند و لذا قطعاً نتیجه کارشان نتیجه عکس دارد، چون اکثر این اظهارات نه نقد است و نه افشاگری، بلکه تخریب از روی استیصال است که جز دامن زدن به تفرقه و ایجاد یأس و ناامیدی و آشفتگی در جامعه نتیجه دیگری ندارد.

     یادمان نرود که همه انسان‌ها که ما هم یکی از آنها هستیم، نقاط ضعف و قوت دارند و هیچ‌کس بجز ذات اقدس الهی و وجود مبارک پیامبر اسلام (ص) و اهل‌بیت ایشان بی‌عیب و نقص نبوده و نیست و نامزدهای انتخابات نیز افرادی هستند که با توجه مجموع ویژگی‌هایی که داشته و دارند توسط جمعی از خبرگان معتمد ملت برای تصدی این مسئولیت تأیید صلاحیت شده‌اند. درست به همین دلیل باید دقت کنیم تا خدای ناخواسته با گفتار و رفتارمان در زمین دشمن بازی نکنیم.

     در واقع تفاوت فقط در این است که برخی نقاط قوتشان و برخی نقاط ضعفشان بیشتر است و در موضوعی مانند انتخابات مهم این است که ما ضمن توجه به نقاط ضعف احتمالی کاندیداهای محترم، برتری نقاط قوت آنها نسبت به یکدیگر را مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی کشف نماییم تا بتوانیم، فرد اصلح را انتخاب نماییم.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۲۵/۳/۱۴۰۳

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *