چرا اسلام؟ چرا شیعه؟ چرا ایران؟

     از بدو خلقت بشر همواره مستکبرین، کافران، ستمکاران، جباران و بدکاران، در تقابل آشکار و پنهان با پیامبران الهی قرار داشته و بر کفر خویش اصرار ورزیده اند، اگرچه در کشاکش این تحولات، نزاع بین حق و باطل پیوسته با فراز و نشیب های فراوان همراه بوده اما معمولا با گذشت زمان و فراگیر شدن آخرین آیین نوظهور و یا رحلت و جدایی هدایتگران از مردم، اصول و ارزش ها، تحریف گردیده و یا در جهت مصالح آنان تغییر یافته و به تدریج از شدت درگیری ها کاسته شده و معاندین تمام تلاش خود را بر مقابله با دین جدید متمرکز ساخته اند.

     به رغم تمام فراز و فرودهای مورد اشاره، امروز هر یک از این ادیان توانسته اند کم یا زیاد، افراد و گروه های مختلفی را جذب اصول و آیین خود نمایند، برخی از این ادیان الهی و برخی ساخته و پرداخته ذهن بشر است، حتی به تدریج باورهای شبه دینی مختلفی نیز شکل یافته اند که آیین و سنن ابداعی خود را مبنای عمل قرار داده و بدون آنکه خطری آنان را تهدید کند، همچنان به تبلیغ و ترویج آن می پردازند، اما در میان تمام این ادیان، تنها دین اسلام است که هیچگاه تعرض و کینه ورزی دشمنان نسبت به آن پایان نداشته است، لذا این سوال مطرح است که؛ علت تداوم کینه ورزی دشمنان برعلیه آخرین و کاملترین دین الهی چیست؟ به رغم ادعای پر طمطراق دموکراسی خواهی در دنیای به ظاهر آرام و متمدن کنونی، علت رفتار متفاوت دشمن با این دین آسمانی چیست؟ چرا در بین مذاهب اسلامی، مذهب شیعه و کشور ایران بیش از سایر مذاهب و کشورها مورد هجمه و انواع توطئه دشمن واقع شده است؟ آیا در ماهیت و خوی استکباری دین گریزان گذشته و حال، تغییری ایجاد شده است؟ علت این همه تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین مذاهب اسلامی چیست؟

     البته در این مقوله قصد آن نیست تا  به شرح و تفصیل چرایی سوالات فوق پرداخته شود، چرا که هدف، صرفاً جلب توجه مخاطبین عزیز به ضرورت تأمل و تفکر در این زمینه است و لذا قضاوت در این باب را باید به وجدان بیدار و ذهن جستجوگر انسان های حقیقت طلب، آزاده و خداجوی جهان واگذار کرد، اما با عنایت به اصول و ارزش های اسلامی و جایگاه والا و مقدس انسان در اسلام، شاید بیان اجمالی چند نکته در این رابطه بتواند در یافتن پاسخ سوالات فوق موثر واقع شود. بر خلاف سایر ادیان که با مرور زمان دچار تحریف و تغییر در اصول و ارزش های خود شده اند، اسلام به عنوان آخرین دین الهی، همچنان بدون هرگونه تغییر و تحریف، حفظ شده است و لذا راز استمرار عناد دشمن را باید در همین نکته و به عبارت بهتر، ماهیت ظلم ستیزی اسلام جستجو نمود.

۱-    اسلام نیز همانند سایر ادیان الهی همواره در تقابل با ظلم و ستم و زیاده خواهی مستکبرین قرار داشته و شیعه با صراحت و شفایت بیشتری در این مسیر گام برداشته است و هیچگاه و تحت هیچ شرایطی از اصول خود عدول نکرده و نخواهد کرد و لذا علت اصلی تداوم کینه ورزی دشمنان با اسلام و به خصوص شیعه را باید با این ویژگی مرتبط دانست.

۲-    ایران به خصوص پس از احیاء مجدد اسلام در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی، توانسته ماهیت استکباری دشمنان واقعی بشریت را بیش از پیش آشکار سازد و تنها کشوری است که صرفنظر از رنگ پوست، زبان و نژاد افراد، داعیه دفاع از مستضعفین در تمام نقاط جهان را دارد و با صداقت در رفتار خود این گفتار را به طور واقعی به اثبات رسانده است و لذا کسب هرگونه موفقیت توسط ایرانیان و سایر مسلمانان جهان، برای کسانی که این عملکرد در تضاد با منافع آنان قرار دارد، قابل تحمل نبوده و نه تنها حاضر به تمکین در برابر آن نیستند، بلکه تمام توان خود را برای اضمحلال آن بکار خواهند برد.

۳-    بررسی وضعیت صاحبان قدرت و ثروت اثبات می کند که چپاول و غارت مستضعفین از سوی مستکبرین و زیاده خواهان، همچنان ادامه دارد و لذا شکی نیست که در ماهیت روحی و روانی دشمنان دین خدا و بشریت، تغییری ایجاد نشده است و برخوردهای دو گانه و بلکه چندگانه استکبار با اسلام نیز بیانگر این نکته است که دموکراسی خواهی، تنها ابزاری است برای فریب افکار عمومی ملتها در جهت مشروعیت بخشیدن به روش های ناجوانمردانه ای که با هدف کسب ثروت بیشتر بکار برده اند.

۴-    اسلام به عنوان آخرین دین الهی و دومین دین بزرگ دنیا، از ظرفیت های فوق العاده ای برای حاکمیت عدالت در جهان و جذابیت ها و قابلیت های فراوانی برای روشنگری ذهن خفته مستضعفین و محرومین جهان برخوردار است و وحدت شیعه و سنی می تواند این توانایی را مضاعف سازد، از همین روست که دشمن وحدت و پیشرفت مسلمانان را بر نمی تابد و کمر به نابودی آن بسته است.

     تمام این موارد و دهها نکته دیگر بر آن دلالت دارد که هم اکنون اسلام بیش از هر زمان دیگر به وحدت، همدلی، همبستگی و هوشیاری مسلمانان و مستضعفین جهان نیاز دارد.

                                                                                                    احمدرضا هدایتی

                                                                                                      ۲۴/۱۱/۹۱

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

  1. ناشناس گفت:

    طیب الله انشاالله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.