لازم نیست با داعش بجنگید!؟ ?!Fight against Daesh is not required

باتوجه به اعمال غیر انسانی و مغایرت رفتارهای وحشیانه گروه‌های تروریستی تکفیری و سلفی از جمله؛ داعش با اصول و ارزش‌های اسلامی، امروز دیگر شکی وجود ندارد که این تشکیلات ساخته و پرداخته ذهن بیمار نظام سلطه و سرمایه‌داری است و سران و بخش قابل توجهی از افراد داعش یا مسلمان نیستند و یا فریب‌خوردگانی هستند که ساده‌لوحانه در دام این گروه گرفتار شده‌اند و تصور می‌کنند که در حال خدمت به اسلام و مسلمین هستند.


رفتار متحجرانه این گروه متعصب و بی‌منطق بیانگر تلاش گسترده آنها برای ریشه‌کن کردن اسلام ناب محمدی(ص) و تسلط نظام سرمایه‌داری بر منافع و منابع جهان اسلام از طریق اعمال سیاست اسلام هراسی است، به همین منظور است که می‌کوشد تا به بهانه‌های واهی ضمن قتل‌عام مسلمین و نابود کردن مظاهر و نمادهای دینی و معنوی جوامع، از کسب اطلاع مسلمین و مستضعفین نسبت به واقعیت‌های دنیای معاصر جلوگیری و با دور نگه‌داشتن آنها از دانش و دستاوردهای مفید علمی عصر جدید، مانع ار پیشرفت آنها شود.
خواسته آنها برای بازگشت به عصر حجر در حالی‌است که؛ اولاً کسب علم و دانش همواره مورد تأیید و تأکید اسلام قرار داشته و ثانیاً خود این تشکیلات با اتکاء به همین دستاوردها و فن‌آوری‌های نوین است که اهداف خود را دنبال می‌کنند، به‌گونه‌ای که بدون در اختیار داشتن امکاناتی مانند؛ تجهیزات و اطلاعات ماهواره‌ای، رسانه‌های صوتی و تصویری و تسلیحات جدید قادر نیستند، تحرک چندانی داشته باشند.
اگرچه حمایت بی‌قید و شرط نظام سلطه از این گروه‌های جنایتکار برای استفاده ابزاری از آنها در جهت ضربه زدن به اسلام با نام و به دست مسلمانان فریب‌خورده صورت گرفته، اما این دست‌پرورده ناخلف و نامشروع هم‌اکنون به غول بی شاخ و دُمی تبدیل شده که می‌رود تا خالقان خود را نیز در آینده‌ای نه چندان دور به چالش کشیده و به کابوسی دهشت‌ناک برای خود آنها تبدیل شود.
عملکرد و رفتارهای متناقض استکبار جهانی نیز نشان می‌دهد که یا عنان کنترل این گروه‌ها از دست خالقان و حامیان آنها خارج شده و یا منافقانه ریسک مخاطرات احتمالی ناشی از گسترش این گرو‌ها را به جان خریده‌اند و همچنان به حمایت از آنها ادامه می‌دهند، که در هر دو حالت مؤید ناتوانی و استیصال و درماندگی آنهاست.
از همین‌روست که باید به کشورهای عضو به اصطلاح ائتلاف علیه داعش گفت، اگر واقعاً و صادقانه در پی نابودی گروه‌های تروریستی هستید: لازم نکرده با آنها بجنگید؛ فقط کافیست؛
 از تسلیح و تجهیز و ارائه خدمات مالی و مادی و همچنین حمایت‌های نظامی و سیاسی، آشکار و پنهان این گروه‌ها دست بردارند و با قرار دادن آنها در فهرست گروه‌های تروریستی بین‌المللی، همانند برخورد با منکرین واقعه کذب هلوکاست، اعضای آنها را مورد تعقیب قضایی و کیفری قرار دهند.
 همانگونه که ناجوانمردانه اموال و دارایی‌های کشورهایی مانند؛ ایران و سوریه و یا گروه‌هایی مانند؛ حزب‌الله لبنان را بلوکه و مصادره کرده‌اند، در سطح داخلی و بین‌المللی از گردش مالی این گروه‌ها نیز جلوگیری نمایند.
 با اعمال تحریم اقتصادی و اجتناب از دادوستد با گروه‌های مذکور، از خرید اموال مسروقه آنها از جمله؛ نفت و میراث فرهنگی و سایر اموالی که از کشورهای مورد تجاوز به سرقت برده‌اند خودداری نمایند.
 از استقرار و نقل و انتقال افراد و تجهیزات آنها در خاک کشورهای خود ممانعت به عمل آورده و مرزهای خود را به روی این گروه‌ها بسته و از پیوستن افراد داوطلب فریب‌خورده به آنها جلوگیری نمایند.
 ارائه خدمات آموزشی به آنها را متوقف و از پذیرش و درمان مجروحین آنها در مراکز درمانی کشورهای خود جلوگیری نمایند.
 با قطع شبکه‌های ماهواره‌ای، قطع برنامه شبکه‌های تلویزیونی و مجازی گروه‌های مذکور و خودداری از پخش تولیدات سمعی و بصری و یا اخبار پیروزی‌های احتمالی آنها و نیز اجتناب از ارائه خدمات و اطلاعات ماهواره‌ای به آنها، به کشورهای درگیر برای نابودی ترویسم جهانی کمک کنند.
 به عاقبت این ‌کار خود بیندیشند و ضمن وضع قوانین مناسب برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی، حداقل با صدور قطعنامه، عملکرد آنها را رسماً محکوم و چهره جنایتکارانه آنها را بدون نسبت دادن و سوءاستفاده از نام اسلام، در رسانه‌های خود افشا نمایند.
اما قطعاً این توصیه‌ها عملی نخواهد شد، چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی(دامت برکاته)، دشمن واقعی و اصلی اسلام این گروه‌ها نیستند، بلکه کسانی هستند که آنها را خلق کرده و مورد حمایت قرار داده‌اند، همانگونه که در سخنرانی ۱۴/۳/۹۳ فرمودند: «اما اینها دشمن‌هاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند. دشمنى می‌کنند، حماقت می‌کنند اما دشمن اصلى، آن کسى است که اینها را تحریک می‌کند، آن کسى است که پول در اختیارشان می‌گذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ى آنها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آنها را انگیزه‌دار می‌کند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ اینها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است.»
مقتدای مسلمین جهان با هوشیاری کامل این گروه را فریب خورده معرفی نموده و در همان سخنرانی یادآور می‌شوند: «لذا ما مکرر گفته‌ایم این گروه‌هاى بى‌عقلى را که به نام سَلَفى‌گرى، به نام تکفیر، به نام اسلام با نظام جمهورى اسلامى مقابله می‌کنند، دشمن اصلى نمی‌دانیم؛ ما شما را فریب‌خورده می‌دانیم؛ به اینها گفته‌ایم: لَئِن بَسَطتَ اِلَىَّ یَدَکَ لِتَقتُلَنى ما اَنا بِباسِطٍ یَدِىَ اِلَیکَ لِاَقتُلَکَ اِنّى اَخافُ اللهَ رَبَّ العَلَمین؛ تو اگر خطا میکنى، اشتباه می‌کنى، کمر به قتل برادر مسلمان خودت می‌بندى، ما تو [آدمِ] نادان و جاهل را کسى نمی‌دانیم که بایستى کمر به قتل او ببندیم؛ البته از خودمان دفاع می‌کنیم، هر کسى به ما حمله بکند، با مشت محکم ما مواجه خواهد شد، این طبیعى است؛ اما معتقدیم اینها دشمنان اصلى نیستند، فریب‌خورده هستند. دشمن اصلى آن دشمن پشت پرده است، آن دست نه‌چندان پنهانى است که از آستین سرویس‌هاى امنیتى بیرون مى‌آید و گریبان مسلمانان را می‌گیرد و آنها را به جان هم مى‌اندازد.»
بنابراین کشورهای غربی و همپیمانان آنها نباید فراموش کنند که گروه‌های تروریستی از جمله؛ داعش، همان سگی است که عاقبت پاچه صاحبان و حامیان خود را خواهد گرفت.
احمدرضا هدایتی
کارشناس ارشد مدیریت
۶/۳/۹۴

شما همچنین می توانید ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.