خادم واقعی مردم

     مردم ایران بارها ثابت کرده‌اند که خادمان واقعی خود را می‌شناسند و قدرشناس آنها هستند، شهید رئیسی نیز یکی از مسئولین مردمی و زحمتکشی بود که نه تنها افتخار کسب عنوان خادم‌الرضایی را داشت، بلکه به معنی واقعی کلمه خادم مردم بود و درست به همین دلیل در قلب مردم ایران به‌ویژه محرومین و مستضعفین در نقاط مختلف کشور جای گرفته بود.

     او مرد بزرگی بود که اگرچه خود را همواره شاگرد شهید بهشتی می‌دانست، اما همانند او آماج اتهامات برخی افراد مغرض قرار داشت و بدون توجه به اغراض فردی و حزبی و جناحی، متوضعانه و مظلومانه تمام یاوه‌گویی‌های بدخواهان را تحمل می‌کرد و چون امیرکبیر تمام زندگیش را وقف خدمت به مردم و پیشرفت کشور نموده و خستگی را خسته کرده بود.

     هیچ‌گاه حتی در جریان مناظره‌های تلویزیونی که بهترین فرصت رقابت برای پیشتازی کاندیداها محسوب می‌شود، وقت خود را صرف پاسخگویی به اتهامات ناجوانمردانه رقبا و پرداختن به حواشی و یا تخریب دیگران نکرد و همین ویژگی‌ها بود که او را محبوب قلب‌ها نمود.

     ایشان را به کم‌سوادی و نابلدی سیاست متهم کرده بودند، اما او در طول حدود سه سال گذشته در مسند ریاست جمهوری ثابت کرد که هم از دانش و تجربه لازم برخورددار است، هم زبان دنیا را به خوبی بلد است و شاه‌کلید دیپلماسی را در دست دارد، هم با مباحث اقتصادی کشور آشناست و هم خیلی به خوبی درد مردم را لمس می‌کند و می‌فهمد.

     نه‌تنها خدمتگذاری به ملت را افتخار خود می‌دانست، بلکه حمایت از مردم مظلوم فلسطین و رزمندگان دلیر جبهه مقاومت را نیز وظیفه خود می‌دانست و همراه با وزیر خارجه کاردانش تمام قد از رزمندگان این جبهه حمایت می‌کرد و حال اگر همه مردم ایران و بسیاری از کشورهای جهان در عزایش اندوهگین هستند و دولت‌های مختلف یاد و نامش را گرامی می‌دارند، از آن جهت است که در کارهایش صداقت و خلوص نیت داشت.

     با این حال خیلی‌ها یا واقعاً نمی‌دانستند و یا نخواستند که شرایط کشور در آغاز کار ایشان را موردتوجه قرار دهند، در واقع نمی‌دانستند و یا فراموش کرده بودند که رئیسی دولت را در بدترین شرایط و با خزانه کاملاً خالی تحویل گرفت، یادشان رفته بود که کشور ما از بدو تولد به خاطر ماهیت ضداستکباری، عدالت‌خواهی و استقلال‌طلبی خودش پیوسته در معرض انواع توطئه‌ها و تهدید‌ها و تحریم‌ها قرار داشته است.

     هنوز هم برخی‌ها درک نمی‌کنند، اگر هر کشور دیگری به جای کشور ما که بیش از ۲۲۰ هزار از مخلصترین و متدین‌ترین نیروهایش (که بعضاً در ردیف نخبگان بوده‌اند) را در جریان یک جنگ تحمیلی و بیش از ۱۷۰۰۰ نفر از مردم و مسئولین و دانشمندانش را در جریان ترورهای ناجوانمردانه از دست داده قرار داشت، حتماً اکنون در بدترین شرایط بحرانی به سر می‌برد و شاید خاکش نیز تجزیه شده بود.

     البته این شرایط در طول عمر انقلاب اسلامی همواره ادامه داشته، اما به‌رغم وجود تمام این مشکلات در طی این سال‌ها‌ با رهبری‌های داهیانه امامین انقلاب، تلاش مسئولین دلسوز و حضور پرشور مردم بصیر و فهیم و انقلابی کشور در صحنه، نه‌تنها توطئه‌های مکرر دشمنان خنثی شده، بلکه همه تلاش‌ها معطوف حل مشکلات بوده و دستاوردهای فراوانی نیز در عرصه‌های مختلف کسب شده است.

     مهم این است که همه ما بدانیم که در کارهای خدا حکمتی نهفته که معمولاً ما از آن غافلیم و لذا باید با درک شرایط و با همان شور و انگیزه ابتدای انقلاب، همچنان وحدت و انسجام خود را حفظ نموده و دست در دست یکدیگر قرار داده و به مسیر خود تا دستیابی کامل به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ادامه دهیم و دشمن را از دستیابی به اهداف پلیدش مأیوس نماییم.

     مسئولین نیز بدانند که مردم دعاگو و قدردان خادمین واقعی خود هستند، همچنان که با حضور در صحنه‌های مختلف دفاع از دستاوردهای انقلاب و با حضور گسترده خود در مراسم تشییع پیکر امام راحل و شهدای بزرگواری مانند؛ شهید رجایی و شهید باهنر، شهید سلیمانی، شهید حججی، شهید رئیسی و همراهان ایشان و سایر شهدای بزرگوار، مکرراً این قدرشناسی را اثبات کرده‌اند؛ بنابراین باید به یاد داشته باشند که تنها صداقت، خلوص نیت و کار و تلاش برای رضای حق تعالی است که نام بندگان خدا را جاودانه می‌سازد.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۱/۳/۱۴۰۳

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *