پاسخ به یک شبهه

شبهه؛

     آخه باز چرا پلیس آوردن توی خیابون برای مقابله با حجاب؟ خودشونم میدونن با این کار به نتیجه‌ای نمیرسن. فقط باعث جنگ و دعوا و جیغ راه انداختن سلیطه‌ها میشن. خب بابا شما جلوی مغازه‌دارا رو بگیرید که این لباسای نامتعارف و نفروشن. هر کی لخت میاد بیرون جریمه‌های بالای چند میلیونی بگذارید. ببینید اونوقت بازم کسی لخت میاد بیرون یا نه؟ ولی متاسفانه مسئولین خودشون از عمد میخوان کاری کنن که دوباره مامور نیروی انتظامی با مردم سر حجاب درگیر بشه و باز جیغ سلیطه‌ها و فیلم گرفتن و این داستانا شروع بشه.

پاسخ؛

     این کار  یعنی برخورد با تولیدکنندگان و فروشندگان متخلف هم یک اقدام ضروری و لازم الاجرا و در واقع مطالبه کاملاً درستی هست که باید مورد توجه مسئولین ذیربط قرار گیرد، اما در هر حال وجود پلیس در سطح شهر و برخورد با متخلفین هم در برخی موارد ضروری و اجتناب‌ناپذیر است، چون برخی‌ افراد واقعاً مغرض و مریض هستند.

     به عنوان مثال برخی افراد حتی اگر در بازار ایران هم لباس هنجارشکن پیدا نکنند، یا به خیاطی‌های مریض مثل خودشان سفارش می‌دهند یا در سفرهای خارجی که می‌روند، لباس نامناسب می‌خرند یا از طریق قاچاق و یا در سایه کم‌توجهی دستگاه‌های نظارتی با کمک مؤسساتی مانند؛ دیجی کالا و امثال آن کار خودشان را انجام می‌دهند.

     بنابراین برای برخورد با مغرضینی که هدفمند به مقابله و جنگ با اصول و ارزش‌های اسلامی و ایرانی پرداخته‌اند، راه‌کاری جز اقدامات سلبی و برخورد سخت وجود ندارد.

     البته باید همزمان و با اولویت اول بر کار فرهنگی متمرکز شد، همچنین باید ریشه‌های بروز این ناهنجاری را شناسایی و مسائل مربوطه را حل و مشکلات را برطرف نمود و بهانه‌ها را از دشمنان و مغرضین گرفت.

     به عبارت دیگر در این رابطه نه باید دچار افراط شوییم و نه تفریط، یعنی نه بگوییم فقط با پلیس مشکل حل می‌شود و نه بگوییم فقط کار فرهنگی کفایت می‌کند، حواشی کار کمی گسترده تر و پیچیده تر از این دو مورد است و عوامل مختلفی در این زمینه تأثیرگذار است که باید همه آنها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

     البته به نظر می‌رسد برای کسب موفقیت کامل «طرح نور»، فراجا باید کار فرهنگی در مورد کارکنان و خانواده‌های کارکنان خودش را هم تقویت نماید، چرا که ضرورت حجاب و عفاف باید بیش و پیش از دیگران، برای مجریان قانون به یک باور قلبی و اعتقادی تبدیل شده باشد.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۲۱/۱/۱۴۰۳

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *