متن نامه پیشنهادات ارسالی به مراکز و دستگاههای مختلف دولتی

بسمه تعالی

وزیر/ مدیر/ مسئول/ رئیس محترم:

     با سلام و احترام و آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی مسئولین و خدمتگذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی، جسارتا بدون مقدمه از شما خواهش می کنم، قبل از مطالعه این نامه، نگاهی به امکانات و تجهیزات موجود در اتاق خود بیندازید؛ چند درصد از امکانات مذکور حاصل دستاوردهای  پژوهشی دانشمندان ایرانی یا حتی تولید داخل کشور است؟ حتما شما هم در فرآیند امور با مسائلی مانند استاندارد سازی فعالیتها، طرحها و برنامه ها مواجه بوده اید، اما حتما شما هم تابحال از خود سوال کرده اید؛ چرا در کشوری مانند ایران که از ظرفیتهای بسیار بالای علمی و حتی اقتصادی در موضوعات و ابعاد مختلف برخوردار است، هنوز در اکثر موارد به جای تولید علم و محصولات بومی، وارد کننده و مصرف کننده بوده و یا چرا فقط الگوها، شاخصه ها و معیارهای علمی، غیر ایرانی باید مرجع و مبنای تهیه، تایید و تصویب طرحها و برنامه ها و… قرار گیرد و به عبارت دیگر با وجود این همه استعداد علمی، چرا ما هنوز نتوانسته ایم، موقعیت و هویت فراموش شده خود را بعنوان مهد علم و تمدن ایرانی و اسلامی، احیاء و به مرجعی برای دیگران تبدیل شویم؟ و آخر اینکه، سهم ما از این مسئله چیست؟

     بدیهی است پاسخ به این سوال و انبوه سوالات مشابه مستلزم انجام اقداماتی است که در مجموع منجر به نظامند سازی همه فعالیتها در راستای اهداف مورد نظر در این زمینه خواهد شد، اقداماتی مانند:  اولویت گذاری و جهت دهی اقدامات، نظامند سازی و به روز نمودن ساختار و سازمان و سیستمها و روشها، پرهیز از نگاه تک بعدی به مقوله توسعه، منطقی نمودن اقدامات با نگاه به همه پیامدها و جوانب دراز مدت و کوتاه مدت طرحها و برنامه ها، سرعت بخشیدن به روند فعالیتها با حذف قوانین غیر ضروری، تقویت و توسعه نظارتها و سایر اقدامات مشابه که دستیابی به همگی آنها مشروط به برنامه ریزی صحیح و تداوم تمرکز در سیاستگذاریها در این زمینه می باشد.

     در همین راستا و بمنظور کمک به تسریع در دستیابی به جایگاه واقعی انقلاب اسلامی و همچنین در جهت رفع نیازمندیها، کمبودها و مشکلات موجود به پیوست پیشنهادات ذیربط مورد نظر که حاصل ملاحظات، بـرداشتها و شنیده های اینجانب از مسائل عمومی جــامعه بوده و بعضا در سنوات گذشته و به طرق گوناگون ازجمله تماس تلفنی، نمابر، مکاتیاتی، الکترونیکی یا چاپ مقاله در مطبوعات، در بخشها و موضوعات مختلف در اختیار مراکز و دستگاههای ذیربط دولتی از جمله سازمان متبوع شما قرار گرفته، مجددا تکمیل و جهت استحضار و اقدام مقتضی تقدیم می گردد، از آنجا که ممکن است برخی از موارد احیانا تکراری یا جزئی به نظر برسد، پیشاپیش عذر خواهی نموده و در عین حال امیدوار است، قابل استفاده بوده و مورد بهره برداری قرارگیرد.

     با توجه به اینکه بخش عمده پیشنهادات قبلا (اواخر سال ۸۶) نیز ارسال شده، لذا ضمن اعلام آمادگی برای توضیح حضوری و ارائه پیشنهادات تکمیلی، خواهشمند است دستور فرمایید، بمنظور آگاهی از نتایج کار، حداقل وصول نامه را اعلام فرمایند، ضمنا تصویر نامه ارسالی و یک فقره مقاله تحلیلی در این خصوص نیز به پیوست تقدیم می گردد.

توضیح: این متن نامه مشترک برای ارسال پیشنهادات است و لذا علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از متن پیشنهادات اختصاصی ارسالی به دستگاه‌ها، به بخش «پیشنهاد به مسئولین» در پایین صفحه اصلی همین سایت (ره‌توشه rahtooshe.com) مراجعه نمایند.

                                                                                                                   احمدرضا هدایتی

                                                                                                                    مهر ماه ۱۳۸۸

 

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. محمد جواد مرادي گفت:

  سلام علیکم بسیار خوشحال شدم.لطفا قدری مطالب راملایمتربنویسید.فکر کنم ابهتر باشد.

  • احمد رضا هدایتی گفت:

   با سلام و تشکر، ضمن درخواست معرفی سایت به دیگران، امیدوارم در آینده نیز از نظرات شما بهره مند شوم.

 2. غلامرضا رضایی گفت:

  با عرض سلام و ادب
  دست شما درد نکند خیلی عالیه تمام مطالب خسته نباشید

 3. علی معرف گفت:

  سربازی اجباری حذف شود تا جوانان بتوانند
  صاحب کار شوند و ازدواج کنند.

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای معرف سلام:
   پیشنهاد شما برای رؤیت مسئولین ذیربط روی سایت قرار گرفت.
   موفق باشید- یاعلی

 4. فتاحی ل گفت:

  با وجود این همه استعداد علمی، چرا ما هنوز نتوانسته ایم، موقعیت و هویت فراموش شده خود را بعنوان مهد علم و تمدن ایرانی و اسلامی، احیاء و به مرجعی برای دیگران تبدیل شویم؟ و آخر اینکه، سهم ما از این مسئله چیست؟

  جناب هدایتی تا بحال کسی صادذقانه به شما گفته چرا پس از ۴۰ سال هنوز کمترین پیشرفت نداریم ؟
  این نگرانی شما را می فهمم…
  سالهاست که متخصصین ایرانی به عنوان مخالف در گزینش رد می شوند و انهاییکه استعدادی ندارن با یک قیافه مذهبی از گزینش رد می شوند

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب فتاحی سلام:
   من قبول دارم که ممکن است در گزینشها مشکلاتی وجود داشته باشد که حتماً هم وجود دارد، اما بنده قبول ندارم که پیشرفت نداشتیم، اتفاقاً پیشرفت در ابعاد مختلف علمی و صنعتی و …. خیلی هم خوب بوده، اما در حد مورد انتظار از نظام جمهوری اسلامی نبوده است.
   در هر حال برای آگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی لطفا مقاله‌های «ایران اسلامی در مسیر توسعه» و «دستاوردهای انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز» را در همین سایت «ره توشه» rahtooshe.com و برای آگاهی از علل ناکامی در دستیابی به همه اهداف، مقالات سیاسی همین سایت از جمله؛ مقاله «نظام آموزشی کشور نیازمند جراحی عمیق و فوری است» را مطالعه بفرمایید.
   موفق باشید

 5. هومن گفت:

  اقای هدایتی مردمی که جوانشان از دیوار سفارت خارجی می رن بالا هرگز پیشرفت نمی کنند.می دانید چرا شما نگران هستید ؟ بیشتر برای ارضاغی قدرت طلبیتون هست که در بنیادگراها وجود داره

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   آقا هومن سلام؛
   بنده هم با بالا رفتن از دیوار سفارت (البته سفارت آمریکا استثنا است) موافق نیستم، اما حتماً شما می خواهید بگویید پیشرفت مثل آمریکایی ها و غربی ها با ساختن ساختن زندان ابوغریب و گونتانامو یا پایگاه نظامی در کشورهای مختلف دنیا و یا ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی مانند؛ طالبان و داعش و جنگ‌طلبی و ایجاد آشوب و شرارت در نقاط مختلف جهان و قلدری و کشتن مردم جهان ممکن است.
   شاید هم قدرت را از آن کشورهایی مانند فرانسه می دانید که ۹۰% زنانشان مورد تجاوز قرار گرفته اند، یا نگلیس و آلمان و ….. بقیه همپالگیهایشان که حتی به زنان پارلمانشان هم رحم نکرده اند.
   انقلابیون که قدرت طلب نیستند، اما اگر قدرت مشروع و برای بازدارنگی، ایجاد صلح و پیشرفت و نجات بشریت از کوته فکری باشد، خیلی هم خوب است،

 6. ابوالقاسم باقری گفت:

  سلام همه انتقاد است تکراری وصحیح می‌باشد کرایه کم کمیسیون خیلی بالا من که واقعا بریدم باکارکردم یه دست لنت جلو پرایدنمیتونم بخرم که رفتم اونم قرض گرفتم .نمیتونم قرض بنده خداروبدم نه پاداشی نه بنزینی با چه امیدی نفس بکشیم چه رسد به زندگی از شما سروران که اصلا امیدی نیست خدا انشاالله خودش بهتون عوض بده اینجوری که جلومیریم به همین زودی همگی بریدیم پول نون شب خانواده‌ هم بایدبه کمیته امام مراجعه کنیم واسه یه پدر خانواده برابر مرگست بایدازشرمندگی خانواده خودمونویازنده به گورکنیم یاسربهکوه وبیابون بزنیم که نبیننمون من که با دست خالی مرگمه وارد خونه بشم به هردینی که می‌پرستین یه برنامه جامع اتخاذکنین بلکه باتوکل پروردگار منان یه فرجی بشه ممنون و متشکرم

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای باقری سلام؛
   به نظرم همه در این ناهنجاری شریکم.
   هم دولت که در نظارت و قانونگذاری ضعف دارد و هم خود مردم که در رقابت با یکدیگر دائماً در حال افزایش نرخ کالا و خدمات خودشان هستند و فکر می‌کنند دارند سود می برند.
   خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *