دشمن دوباره خواب نما شده!

     هنوز یک ماه نمی‌شود که در عرصه دیپلماسی افسار دشمنان ایران به واسطه فقدان رئیس جمهور عزیز و وزیر خارجه کار بلدش رها شده و ظاهراُ همین وضعیت دوباره دشمن را خواب‌نما کرده و دچار یاوه‌گویی و توهم برای طرح نقشه و اجرای توطئه‌های جدید نموده است.

     در واقع اقتدار و دیپلماسی قوی و کارآمد دولت سیزدهم در سایه رهنمودها و رهبری‌های داهیانه ولایت ثابت کرد که دشمنان نظام اسلامی فقط زبان زور را می‌شناسند و تا چند مشت محکم به دهان کثیفشان نخورد، از رفتارهای پلید و ظالمانه خود دست برخواهند داشت.

     به همین دلیل حالا که می‌دانند انتخابات جدید در راه است، تلاش می‌کنند تا با اتکاء به هر روشی اعم از تخریب چهره‌های متخصص، مخلص و متعهد، تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم چهره‌های همسو و یا صدور قطعنامه‌های ظالمانه و البته بی‌اثر مانند آنچه چند روز گذشته شورای حکام علیه ایران اسلامی صادر نمود، بار دیگر زمینه دخالت‌ها و اجرای توطئه‌های موردنظر خود را فراهم نمایند.

     تجارب گذشته نیز نشان داده که بیشترین تهدیدها و تحریم‌ها در زمان استقرار دولت‌هایی صورت گرفته که مانند دولت‌های یازدهم و دوازدهم تلاش کرده‌اند تا به غرب نزدیک و به نوعی از سر سازش با آنها درآیند و این گستاخی در حدی بوده که سبب شد حتی در دولت اصلاحات که برای برقراری روابط با آمریکا پالس‌هایی را به کاخ سفید فرستاده و ایده گفتگوی تمدن‌ها را مطرح کرده بود، آمریکایی‌ها در یک رفتار تند ایران و دو کشور دیگر را محور شرارت خوانده و به رویارویی نظامی تهدید کنند.

     بنابراین بدیهی است که طرح موضوعاتی مانند؛ FATF، برجام و گسترش فعالیت‌های هسته‌ای، پرتاب موشک و به تعبیر برخی موشک پراکنی، حقوق بشر و یا نسبت دادن  حمایت ایران از تروریسم فقط بهانه و اسم رمزی است برای افزایش فشارها و تحریک مردم به آشوب و اغتشاش در جهت راهبرد فروپاشی از درون که سال‌ها در پی آن بوده‌اند.

     عملکرد خوب و عزتمندانه دولت سیزدهم ثابت کرد که اگر مسئولین خالصانه و صادقه وارد گود خدمت به مردم شوند و مقتدرانه در مقابل دشمنان ظاهر شوند، نه تنها بیگانگان نمی‌توانند شلیک موشک‌ها را بهانه قرار دهند، بلکه دست و دهانشان در برابر گسترش فعالیت‌های هسته‌ای بسته خواهد ماند و حتی حمله به صهیونیست‌ها را نیز نادیده انگاشته و بلکه تأیید خواهند نمود.

     بنابراین مردم حق دارند که بخش عمده ناکامی‌ها و مشکلات دولت‌های گذشته را به حساب دلبستگی و امید آنها به کمک بیگانگان بگذارند و نگران حضور کسانی باشند که مجدداً با همان نگاه و رویکرد شکست خورده وارد عرصه رقابت‌های اننتخاباتی شده‌اند.

احمدرضا هدایتی

کارشناس ارشد مدیریت

۱۷/۳/۱۴۰۳

نشانی الکترونیکی: ARH110@yahoo.com  نشانی سایت: rahtooshe.com

شما همچنین می توانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *