پیشنهادات مورد نظر برای شهرداری اراک:

 برادر ارجمند جناب آقای دکتر کریمی شهردار محترم اراک 

     با سلام و آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی خدمتگذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی، پیرو مذاکرات قبلی پیشنهادات ذیل در راستای تسریع در روند رو به رشد توسعه شهری اراک ارائه می‌گردد:

۱-    تدوین سند چشم انداز بلند مدت توسعه شهری اراک به صورت علمی و با همکاری افراد متخصص و صاحبنظر .

۲-    بررسی و احصاء کاستی‌ها و نواقص قانونی که مانع از اجرای کامل و بموقع فعالیت‌های شهرداری گردیده و یا باعث کند شدن یا توقف فعالیت‌ها می‌گردد و ارجاع به مبادی قانونگذاری برای رفع نواقص مورد نظر (به طور رسمی و یا غیررسمی و بدون نام از طریق نمایندگان مجلس و سایر افراد تاثیر گذار) .

۳-    ضمن تاکید بر ضرورت توجه به امور زیربنایی و بنیادین شهر از جمله: طرح تعریض خیابانها و معابر، اصلاح هندسی گذرگاهها و حتی موضوعاتی مانند: ساخت مترو، کشتارگاه صنعتی و یا مراکز فرهنگی که از اهمیت خاص خود برخوردار است، توجه به زیباسازی و امور روبنایی به منظور ایجاد نشاط و جلب حمایت مردم و همچنین اطلاع‌رسانی مناسب و به موقع در مورد فعالیت‌ها و طرح‌های اجرا شده و در دست اقدام بویژه در مورد اقدامات زیر بنایی و اساسی که کمتر در معرض دید عمومی قرار دارند، نیز ضروری است .

۴-    ایجاد سامانه تلفن گویا (حتی المقدور یک عدد رند پیش بینی شود) برای دریافت شکایات و درخواست‌های مردمی در مورد امور مختلف شهری اراک بویژه خدمات عمومی .

۵-    ایجاد نظام پیشنهادات در شهرداری برای دریافت پیشنهادات کارکنان و همچنین عموم مردم در راستای بهبود و توسعه شهری اراک، با پیش بینی تشویقات مناسب برای جلب همکاری و ایجاد انگیزه .

۶-    فراخوان عمومی برای جلب و جذب همکار افتخاری در موضوعات مختلف از جمله: امور مربوط به زیباسازی شهر،‌ توسعه و نگهداری فضای سبز، تزئینات شهری، مراسم و مناسبت‌ها، ‌نظارت و بازرسی، ‌طراحی شهری، بررسی و رسیدگی به شکایات و حتی اموری مانند: استفاده از نظرات جامعه شناسی شهری، روانشناسی و … برای اجرای انواع پروژه های عمرانی، فرهنگی، زیباسازی شهری، کمک به مساجد، ایجاد جاذبه های توریستی و گردشگری، احداث و بازسازی پارکها، ساماندهی تابلوهای شهری و سایر موارد مشابه با همکاری افراد بسیجی و سایر افراد داوطلب و علاقمند با تشویق موردی و مقطعی در طول سال .

۷-    فراخوان عمومی برای مردمی کردن و استفاده از مشارکت عمومی در زمینه‌های مختلف ازجمله: نگهداری فضای سبز شهر، بیشترین ارتباط و همکاری با شهرداری، منظم‌ترین فرد یا سازمان در پرداخت عوارض، بهترین ایجاد کننده فضای سبز (در بیرون و حتی داخل منازل، ادارات و سایر موسسات)، معرفی محله برتر از جهات مختلف، فعال‌ترین شهروند در کمک به حفظ تمیزی محله، زیباترین نمای ساختمانی بویژه در مورد فروشگاه‌های مرکزی شهر و سایر امور مشابه با استفاده از ابزارهای تشویقی مانند: تخفیف در دریافت عوارض، معرفی شهروند نمونه، اهداء لوح سپاس و … .

۸-    تعیین یک روز در هر فصل برای پاکسازی و نظافت محیط و محله زندگی یا کسب و کار و در صورت لزوم شستشو و رنگ آمیزی در و دیوار ساختمان‌ها ( اعم از دولتی یا غیر دولتی ) با مشارکت متقابل مردم و شهرداری و با همکاری رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی و تبلیغ مناسب. (در حال حاضر آثار انواع دیوار نوشته،‌ شعارهای مجاز و غیرمجاز، ‌باقیمانده اطلاعیه انتخابات دوره های مختلف، انواع آگهی های تبلیغاتی، اطلاعیه فوت‌ افراد، انواع پارچه نوشته های جدید و قدیمی که بعضا مدتها با وضعیت نا مناسب رها شده اند و سایر موارد مشابه، روی دیوارهای نقاط مختلف بویژه خیابانهای هسته مرکزی شهر اراک به چشم می‌خورد) .

۹-    ایجاد خانه کارگر یا آژانس کاریابی  به منظور ثبت و ضبط سابقه کاری و تعیین میزان مهارت (برای رتبه‌بندی) و در نهایت ساماندهی کارگران ساختمانی با همکاری سایر دستگاههای ذیربط مانند سازمان فنی حرفه ای برای اعزام (همانند تاکسی تلفنی) به محلهای موردنظر متقاضیان (طرح موردنظر تحت عنوان «طرح ساماندهی کارگران روز مزد فصلی و ساختمانی» در همین سایت ارائه شده است.)

۱۰- تدوین قوانین پیشگیرانه و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای جلوگیری استفاده غیرقانونی از در و دیوار و تأسیسات شهری برای تبلیغات و نصب اطلاعیه و … نیز ضروری است. البته باید به موازات این‌کار طراحی و نصب تابلوهای دیواری یا غیر دیواری در نقاط مختلف شهری برای نصب اطلاعیه و آگهی نیز مورد توجه قرار گیرد .

۱۱- نصب تابلوهای بزرگ تبلیغاتی در نقاط مختلف شهری بویژه در مبادی ورودی و خروجی بسیار مناسب است، اما باید حتی المقدور نکات جانبی از جمله: تناسب تابلو با محیط، اجتناب از شلوغ کردن بخش مرکزی شهر (که در حال حاظر با توجه به بافت نامناسب شهری اراک بسیار آشفته به نظر می رسد) و به کار بردن انواع تابلوهای ناهمگون و با اشکال و ابعاد مختلف و همچنین رعایت اصل سادگی و قرینه سازی ضروری است .

۱۲- تهیه و انعکاس گزارش رادیو تلویزیونی و مطبوعاتی از آشفتگی ها و نابسامانی‌های ناشی از عدم رعایت ضوابط شهرنشینی توسط شهروندان مانند: (نصب انواع تابلوهای فروشگاهی و تبلیغاتی با ابعاد و اشکال مختلف، پلاکارد،‌ پوستر و اطلاعیه‌های ناموزون و رنگارنگ دفرمه که بعضاً از سال‌ها قبل بر در دیوار شهر، بخصوص در بخش‌های مرکزی شهر، چهره زشتی را از شهر اراک به تصویر کشیده است و یا تخلیه زباله در معابر و جوی آب و … مقایسه نابسامانی‌ها و آشفتگی‌ها با محیط‌های تمیز و منظم) .

۱۳- بررسی کارشناسی و تعیین ضوابط مناسب برای ساماندهی تابلو مغازه‌ها، موسسات و ادارات با همکاری اصناف (مشابه ضوابط تابلو پزشکان) و همچنین تعیین شرایط مناسب برای نصب و بهره‌برداری انواع تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی الکترونیکی و غیرالکترونیکی تبلیغاتی .

۱۴- استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصین علوم مختلف مرتبط با امور شهری از جمله؛ متخصصین جامعه شناسی، روانشناسی و حتی سیاسی و دینی در فعالیتها و برنامه های مختلف شهرداری، بویژه در موضوعاتی مانند: زیباسازی شهر، ‌فضای سبز، رنگ‌آمیزی تأسیسات شهری با اشکال و مدلهای مناسب، تزئینات شهری، مبلمان شهری و…) .

۱۵- تجدید نظر در نوع رنگ، نحوه طراحی و شکل رنگ‌آمیزی تأسیسات شهری مانند: پل‌ها، نرده‌ها، ‌تابلوها، دیوارها، اعم از (کاهگلی، سیمانی و آجری و…) جداول خیابان‌ها و… پس از بررسی‌های کارشناسی لازم .

۱۶- الزام دستگاه‌های دولتی مانند شرکت مخابرات و برق به تجدید رنگ‌آمیزی تأسیسات شهری (پست‌های برق و تلفن و … ) با رعایت اصل سادگی.

۱۷- الزام مردم به تجدید رنگ‌آمیزی درب منازل، ‌فروشگاه‌ها، موسسات، شرکتها ودکه‌ های روزنامه‌ فروشی‌ و نیز رنگ آمیزی یا پاکسازی درب و دیوار از طریق اقدامات فرهنگی، ترغیبی، تشویقی، ‌اخطاری، ‌تهدیدی یا مشارکتی مانند: ( تامین رنگ مورد نیاز با قیمت مناسب با همکاری کارخانه رنگ روناس اراک و یا کمک شهرداری برای تأمین پمپ رنگ‌پاش (پیستوله) یا وسایل بالابر یا معافیت از عوارض نوسازی در یک مقطع زمانی محدود و جریمه پس از پایان مهلت ) .

۱۸- ساماندهی کیوسک‌های روزنامه و تنقلات از لحاظ شکلی، توزیع مناسب در نقاط مختلف شهری و سایر موارد.

۱۹- ایجاد میادین میوه و تره‌بار ثابت و یا فراهم نمودن سازوکار لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های یک روزه (جمعه بازار، شنبه بازار و …) در نقاط مختلف و مناسب شهر، بصورت گردشی و منظم (هر هفته یک روز خاص در یک محله) به منظور ساماندهی دست فروشان و تأمین نیاز شهروندان با همکاری ناجا و سایر دستگاه‌های ذیربط.

۲۰- تشکیل تیم‌های ویژه نظافت و شستشوی شهری برای تمیزکردن و شستن تجهیزات و تأسیسات شهری شامل: چراغ‌های راهنما، تابلوهای راهنمای شهری و راهنمایی و رانندگی، نرده‌ها،‌ جداول خیابانها، پل‌ها، کیوسک‌ها، پست‌های مخابرات و برق، ‌تابلوهای تبلیغاتی و سایر موارد مشابه .

۲۱- تسطیح و حتی المقدور جدول‌بندی نقاط حاشیه‌ای شهر، بویژه شهرکها که معمولاً در دوران گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

۲۲- تشکیل تیم‌های ویژه تعمیراتی ( اضطراری ) برای رفع خرابی‌های ضروری یا جزئی شهری مانند: شکستگی پل‌ها، ‌تعمیر جداول، نرده‌ها، موزائیک‌ها یا لکه گیری آسفالت پیاده‌روها و … .

۲۳- توجه بیش از پیش به فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی (به جای مقابله و یا رفع خسارات رفتارهای غیر شهروندی ناشی از ضعف آگاهی‌های مردم )، با همکاری رسانه‌ها بویژه صدا و سیما.

۲۴- توجه به ایجاد و احداث و بهبود جاذبه‌های گردشگری در شهر اراک مانند: نمایشگاه‌ دائمی، باغ پرندگان، موزه با موضوعات مختلف به ویژه موزه فرش، آکواریوم‌های عمومی با طراحی جدید، بهینه سازی و زیبا سازی محیط باغ وحش ، ‌طراحی و احداث نماد ویژه شهر اراک بعنوان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی کشور با کمک کارخانجات در میدان امام (ره) و سایر اقدامات مشابه .

۲۵- برگزاری سفرهای کسب تجربه به شهرهای بزرگ و برتر کشور در امور شهری یا حتی سایر کشورها برای کارکنان همراه با اخذ گزارش از برداشت آنان در مورد علل یا مصادیق موفقیت و مقبولیت توسعه شهری در شهرها و کشورهای مورد بازدید و نظرخواهی در مورد قابلیت و چگونگی اجرای نتایج در اراک .

۲۶- برگزاری همایش و نمایشگاههای مشترک با مشارکت و همکاری سایر شهرهای موفق در امور شهری، پذیرش میزبانی جشنواره ها، نمایشگاه‌های کشوری و حتی بین‌المللی و همچنین برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری اختصاصی، برای کمک به ارتقاء فرهنگ عمومی .

۲۷- بازدید از محلات مختلف شهری و برگزاری ملاقات عمومی، (یک روز مشخص هفته با اطلاع رسانی قبلی) در مساجد محلات مختلف شهر.

۲۸- با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، مردم نیاز به برنامه های ارتقاء دهنده روحیه و رفاه دارند و لذا ایجاد یک شهر همراه، پویا و پرنشاط، مستلزم ایجاد جاذبه های بصری مانند: بهسازی و زیبا سازی پارکها، ایجاد و رسیدگی به فضای سبز معابر و سایر امـــور مشابه می باشد .

۲۹- شهروندان باید بیاموزند که در اکثر موارد، زیبایی شهر و محیط را می توان در سادگی و اجتناب از نمادهای پر زرق و برق جستجو نمود و لزوماً ضرورت ندارد برای تبلیغ یا ارائه چشم انداز ویژه از محیط کسب و کار یا زندگی، از همه ابزار و امکانات نا متجانس جدید و در دسترس، بصورت همزمان و یا در مکان نامناسب استفاده کرد و این نکته از موضوعاتی بشمار می رود که حتما نیاز به فرهنگ سازی دارد .

     توضیح: این نامه که با توجه به شرایط روز شهر اراک در سال ۸۷ تنظیم گردیده، با کمی تغییرات و برخی اصلاحات، برای تمامی شهرداران پس از ایشان نیز ارسال شده است.

                                                                                                                 ومن الله التوفیق

                                                                                                               احمد رضا هدایتی

                                                                                                                   ۱۰/۹/۸۷

 

شما همچنین می توانید ...

٪ پاسخ

 1. مجید شفیعی گفت:

  اعلام یک سایت عمومی برای ارسال تصاویر نقاط ضعف شهر وپیشنهادات رفع ان ۲باز کردن حصار دور ورزشگاهها چرا باید برای ورزش از مردم و جوانان به زور پول اخذ کنند باشگاه دو میدانی ۵ مرداد یک روز در میان باز هست اون هم با یک نگهبان پولکی کهمن که۴۰ سالمه و ۱۰ سال دونده بودم رغبت ندارم برم چه بسا جوانانمون بخوان برن معتاد بشن شرایط محیا تره۳ایجاد ایستگاههای دوچرخه سواری مخصوصا برای دانشجویان اعم از پسر و دوختر تازه برای جابجایی میتوان از دوچرخه برقی نیز استفاده کرد از دانشگاه فلق به قنات۴ ایجاد فروشگاههای مخصوص شهرداری الان تمام کالاها را شرکتهای پخش ۴۰ درصد زیر قیمت مصرف کننده به مغازه داران میفروشند و معازه دار روی هر کالا ۴۰ درصد سود مبرد )من خودممدیر شرکت پخشم()

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب آقای شفیعی سلام:
   با تشکر: پیشنهادات شما جهت رویت مسئولین محترم عیناً روی سایت قرار گرفت، امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.
   موفق باشید-یاعلی

 2. یوسفی گفت:

  لطفا به آسفالت نا مناسب مسیر میدان سردشت به بیمارستان امیرالمومنین و دانشگاه علوم پزشکی رسیدگی کنید.ممنون

 3. علیرضا مصلحی نیک گفت:

  با سلام خدمت برادران و مسولین شهرداری اراک به نظر من در شهر اراک چنگل ها و پارکهای بسیاری است لیکن خیلی از این جگلها منبع. الودگی شده ویا چندبان توسط به دقت ابیاری بهینه نمی شوند و یا علف های هرز که خشک می شوند خطر اتش سوزی را افزایش میدهد حال اگر زیز این درختان ما گیاهانی چون نخود و لوبیا وبا عدس و نخود فرنگی و در مکانهای که افراد متفرقه کمتر. حضور دارند توت فرنگی هویج سیب زمینی ویا پیاز واز این دست محصولات کشت میکردیم و انها را با همان افراد فضای سبز و پارک بان اجاره میدادیم. هم درامد زایی موثری داشت و هم این افراد تلاش بشتری داشتند # من چندین نظر جالبی از این دست دارم هم درامد زایی و هم هدر نرفتن اب. وهم جلوگیری از اتش سوزی و از بین رفتن علف هرز و غیره و غیره میشود

 4. علیرضا مصلحی نیک گفت:

  نام در فرهنگ ایرانی بسیار پر محتوا و ارزش مندی است یک اسم فرهنگ یک منطقه و یا شهر را نشان می دهد ما این همه افراد مشهور در دنیا و کشور مان داریم که خود می تواند عامل انگیزه برای حتی جستجوی علمی توسط دانش اموزان و اینده انها باشد مانند اگر اسه خیابانی را بگذاریم ابودیحان بیرونی و کپرنیک و گالیله و افلاطون وارسطو چون بعضی از اسم خیابانها محلی تا حدی زشت ویا باعث تمسخر میشوند مانند شنکش واز این دست مثلا اگر اپولو باشد هزاران دانش اموز روزانه وقتی به مدرسه می رود با خود بگوید چرا ما روزی ان نباشیم وشاید و من حتم می دانم یکی از انها خواهند شد شاید ان فرد فرزند شما باشد ودانشمند بزرگی بشود پس همه فرزندان ما هستند پس نام های زیبا برای خیبانها و کوچه ها بگذاریم و یا یا عشق به وطن مانند ارش کمانگیرو یا شاه عباس کبیر ویا شاه اسماعیل بنیانگذار حکومت شیعه در ایران حال شمااین همت بزرگ با نام بزرگ گذاشتن خود را بزرگ تاریخ کنید

 5. حمید معطی گفت:

  سلام و عرض خسته نباید. وضعیت اسفالت و روشنایی و جدول شهرک امین کوچه جوانه(امین قدیم) بسیار بد است. با وجود اینکه تو اون منطقه حدود دویست خونواده زندگی میکنن ولی رسیدگی نمیشه. لطفا ب گوش مسئولین محترم برسونید. با تشکر

 6. علی گفت:

  سلام بنده یک نظر دارم. میشود در پیاده رو های شهر ها بجای سنگ فرش ،چمن مصنوعی قرار بدهیم. یعنی سعی کنیم بجای بیشتر کردن سنگ فرش ها چمن های مصنوعی یا واقعی را توسعه دهید.مثلا فرض کنید اگر یک سازه ساختمانی در قسمت عابر پیاده سنگ فرش میشود .چه بهتر که بجای سنگ فرش چمن مصنوعی یا حتی واقعی کاشته شود.چه اشکالی دارد؟.مردم که علاقه مند به سرسبزی هستند بعد آنکه بجای درختان بی ثمر در هر منطقه درختان میوه دار و ثمر بخش همان منطقه کاشته شود تا هم مردم از برکات الهی بی نصیب نمانند و هم جلوه شهری زیباتر شود. و دیگر آنکه سعی کنید داخل و نمای بیرون سازه ها را با گسترش فضای سبز عمودی زیبا تر کنید.

 7. حمید معطی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید. در شهرک امین کوچه جوانه(امین قدیم) حدود ۱۵ اپارتمان ۲۰واحده هست ک اصلا ب وضعیت محیطش رسیدگی نمیشه. یه فضای سبز داره ک بلوک ها و سنگ فرش های اطرافش کاملا تخریب شده و پیاده رو های اطراف بلوک ها احتیاج به اسفالت داره. لطفا اگه امکان داره رسیدگی بشه. با تشکر

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب معطی سلام؛
   پیام شما جهت رویت مسئولین محترم روی سایت قرار گرفت.
   البته این سایت شخصی است و شما باید با شهرداری تماس بگیرید.
   موفق باشید

 8. مسعود _: صیـــــدی گفت:

  سلام
  من یک پیشنهاد فوق العاده برای شهرداری دارم که درامد خوبی برای شهرداری ایجاد میکند
  من ساکن الهیه هستم در این شهرک پل های فلزی نسبتا سنگینی بر روی جوی ها هست که متاسفانه هرروز با توجه به بالا رفتن قبمت آهن توسط سارقین، سرقت می شود
  پیشنـــــهاد: شهرداری این پلهای گرانبها را جمع آوری کند و پلهای بتونی جایگزین کند تا هم دست سارقین کوتاه شود وهم درآمد خوبی نصیب شهرداری شود این کار هر چه سربعتر انجام شود تا از سرقت های فزاینده جلوگبری شود

  • احمدرضا هدایتی گفت:

   جناب صیدی سلام؛
   پیشنهاد شما برای رویت مسئولین محترم روی سایت قرار گرفت.
   البته معتقدم باید ابتدا و یا همزمان ریشه سرقتها را بررسی و مشکل را اصولی حل کرد.
   موفق باشید
   یاعلی

 9. مسعود صیدی گفت:

  سلام
  چندی قبل پل فلزی کوچه ما واقع در الهیه میدان مسکن ……به سرقت رفت که موجب معضلاتی برای ما شده بود و متاسفانه ساکنین محل برای ساخت پل جدید با یکدیگر توافق نداشتند پس به ناچار برای این مشکل با سامانه۱۳۷تماس گرفتم و در نهایت ناباوری در تاریخ۱۰/۸/۰۰/پل جدید توسط ماموران زحمتکش شهرداری نصب گردیدضمن تشکر از شهرداری محترم باید عرض کنم که با این عمل نسبت به شهرداری دید من تا حدود زیادی مثبت شده و معتقد شده ام که مسئولین محترم شهرداری وقتی به مساله به این کوچکی رسیدگی عاجل می کنند ،شهر را هم دلسوزانه اداره می کنند وبه امان خدا نسپرده اند خداوند به ایشان خیر دهد و پاداش خدمتگزاری ایشان را دریافت کنند.

 10. جواد گفت:

  سلام آقای کریمی شهردارمحترم اراک ،لطفا به کل خیابون های اراک در مورد آسفالت رسیدگی کنید واقعا دیگه قابل تحمل نیست کل اراک از لحاظ آسفالت ودست انداز غیرقابل تحمله

 11. آرش خیابانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا نسبت به دادن تراکم و ارتفاع و تعداد طبقات بیشتر به ساختمان ها به ویژه در بافت های فرسوده اقدام نمایید تا منازلی که تمکن مالی جهت تخریب و ساخت ندارند بتوانند به همکاری یه فرد یا شرکت جهت مشارکت در ساخت و نوسازی و آبادانی شهر اقدام نمایند
  تا برای فرد پیمانکار هم صرفه اقتصادی داشته باشد
  ضمنا نسبت به تغییر بافت شهری در ۳ منطقه فوتبال و باغ خلج و شهرک ولی عصر چشمه موشک اقدام نمایید زیرا این مناطق زیبا سازی بافت اراک را زیر سوال برده است و تبدیل به مکانی برای خلافکاران و افراد ناشایست شده است
  اگر با پیمانکارانی مذاکره شود تا این مناطق را بازسازی و آپارتمان سازی کنند و خیابان بندی های اصولی و عریض انجام دهند بسیار مطلوب است
  و بافت کوهستان را تا جایی که امکان دارد ساختمان سازی های لوکس انجام دهند و بقیه خانه های کلنگی را تخریب و درخت و فضای سبز ایجاد نماید
  با تشکر

 12. میثم گفت:

  باسلامت خدمت شما داخل کوچه خدمت یاهمان کوچه بانک ملت جنب استانداری مرکزی جوی آبی است که هرچندروزی یکبار ماشین داخل آن میافتد وباعث گیرکردن ماشین درآن وخسارت به مردم میشود لطفا پیگیری نمایید

 13. راد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید .کمال تشکر را داریم به جهت شجاعت و پیگیری به جهت اجرای طرح ۲۴متری که پس از گذشت حدود صدساله از عمر خیابانهای اصلی شهر اراک با توجه به رشد جمعیت و ماشین شاهد تحولی جدید درون هسته مرکز شهر شدیم.واقعا این معبر یکی از مهمترین کارهای اصلی عزیزان مسئول به شمار می آید.دیگر تحمل ترافیک و جای پارک ماشین در خیابانهای پیروزی نوزده دی و خیابان ملک و کوچه های آن برای ساکنین غیر قابل تحمل شده بود و اگر اتفاقی در هر کدام از منازل مثل آتش سوزی یا بیماری که نیاز به امداد رسانی داشتن با وجود ترافیک در این معابر به سختی و چه بسا نوش دارو به از مرگ سهراب اتفاق نیفتاد.صمیمانه از شما مسئولین عزیز کمال تشکر را داریم و از خداوند متعال آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری را برای شما خواستاریم.

 14. داود سهل ابادی گفت:

  سلام دستتون درد نکنه باعث طرح نظرات و ممنون از دوستی که مطالب را به مسئولین ارجاع می‌دهد لطفا زحمت نکشید همه مشکلات را بهتر از ما می‌دانند و می‌بینند اما برایشان اهمیت ندارد اگر برای مسئولین شهرداری اینها اولویت بود این وضع به اصطلاح کلانشهراراک نبود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.